| stefana94 a întrebat:

Nu pot sa uit amintirile petrecute ca el.Mama insa nu este de acord ca fostul ca cine este urat si nu ma potrivesc ca el ii ia apararea toti lu fostul, ca parinti mei lau considerat fiul lui.Nu stiu ce sa fac as vrea sa fiu ca fostul dar actualul ma iubeste si nu cred ca ar afce fostul ce a facut actualul pentru mine...ast ras... vreau sa iau o hatarare buna ca nu vreau mai tarziu sa-mi para rau

5 răspunsuri:
| zizibela a răspuns:

Nu inteleg nimic laughing

| scumpete a răspuns:

Ia in considerare ce crezi tuwinking cum crezi tu ca este mai bine, bineinteles poti avea o discutie si cu parinti tai si sa te ajute si ei. pana la urma sunt parinti tai, nu ai fostuluiwinking

Si cu actualul' daca nu ti la el, mai bine ii spui sa luatzi o pauza ca sa iti clarifici si tu sentimentelewinkingincearca sa ii spui intr-o maniera destuld e frumosa, sa nu sufere.

Si pana la urma gandeste`te la tine, la cine iubestiwinking si acordati un timp sa iti dai seama cu adevarat ce simtiwinking

| bestialu96 a răspuns:

Ai mai multe greseli in intrebarea asta.decat fire de par are base in capbig grin

| vitas a răspuns:

Nu am inteles nimic din ce ai zis

| mastervio a răspuns:

Fi atenta deci nu trebuie sa asculti ce spune mama ta, daca tie iti place de el nai decat sa stai cu el, mama ta face decat ce i se pare ei ca ar fi mai bine ca tine da daca fostul tau prieten te face sa suferi si nu te simti bine spui mamei tale ca nu poti sa il suporti si ca nu mai rezisti sa mai stai cu el, si ii spui sa te inteleaga ca este viata ta alegerea ta iar cel actual te face mai fericita.Eu nu am experienta in astea deoarece am 14 ani dar inteleg perfect ce spui deci sper sa te ajute raspunsul meu.Bafta si nu uita, tu esti propria sefa pe viata ta.