| ana_1856 a întrebat:

Acum 3 luni si ceva am avut contact sexual neprotejat finalizat, de atunci mi-a venit ciclu regulat, dar luna asta mi-a intaziat 2 saptamana.sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Logic vorbind, nu prea ai cum sa fii insarcinata, daca spui ca acum 3 luni ai avut contactul sexual neprotejat si de atunci ti-a venit menstruatia.De atunci ai mai avut vreun contact sexual neprotejat? Ai inceput sa iei anticonceptionale?
Daca esti sigura ca respectivele sangerari era menstruatia, nu ai cum sa fii insarcinata de la un contact sexual de acum 3 luni.

| katy a răspuns:

Ar fi trebuit sa dai mai multe detalii cum ar fi daca iei anticonceptionale... oricum cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina.

| Elena0210 a răspuns:

Nu cred ca ai fi insarcinata, si mai ales daca ai facut cateva teste si ti-au iesit negative. Stai linistita!happy

| selena_3227 a răspuns:

Buna.Stiind c tu ai avut contact sexual neprotejat finalizat trebuia sa ati faci test de sarcina pentru c sh atunci cand esti insarcinata menstruatia ati vine nu in toate cazuruile. fugi repede sh fa un test de sarcina. pup sh bafta

| ana_1856 explică:

Am facut 3 teste si mi-a iejit neg