| Mirela_1554 a întrebat:

Acum 3 saptamani am facut-o prima oara cu prietenul meu. prima data nu mi-o curs sange. dupa o saptamana am mai facut-o odata si de atunci imi tot curge sange. nu mult, dar imi curge. am de ce sa-mi fac griji?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, trebuie sa-ti faci griji serioasa daca sangerarea depaseste 3-5 zile si nu e menstruatie. Fie ai o problema de coagulare, fie te-ai ales cu o rana in vagin sau pe col, fie este o problema cu himenul tau. Trebuie sa te vada ginecologul cat mai repede. Asta inseamna maine sau vineri, e prea tarziu saptamana viitoare.

| mgtow a răspuns:

Daca nu ti-a curs din prima inseamna ca minti si nu ai fost virgina atunci in acel act sexual cu prietenul tau.Ai facut-o cu altcineva si ai uitat sau ai fost violata.

| Graphee a răspuns:

Bună.

Păi, când ai avut primul contact sexual este posibilitatea să fi avut himenul elastic. Probabil îţi curge sânge, din cauză că abia acum ţi s-a rupt himenul.
Eu zic să consulţi un ginecolog.

Baftă.

| dhraqull a răspuns:

Comentariul lui Iceman e genial, ai facut sex sau ai fost violata fara sa iti dai seama. rolling on the floor))))
Du-te la medic, s-ar putea sa fie normal (multe fete patesc) dar mai bine sa te lamureasca un medic pentru ca toti avem corpul diferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face griji este normal happy mie mi-a curs si prima si a doua si a treia oara am fost la doctor ca a treia oara am avut hemoragie si mi-a dat vitamina K... happy

| Mirela_1554 explică:

Mentionez ca ieri mi-a venit ciclu.