| Tinnaaa a întrebat:

Acum 3 saptamani am facut sex neprotejat fara sa isi dea drumul doar i-a curs lichidul preejaculator si luna aceasta menstuatia mi-a venit si m-a tinut 5 zile ca de obicei. Este posibilă vreo sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca este stabilit stiintific si medical, ca in mod absolut sigur NU exista spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator in momentul in care lichidul este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale, reiese ca este 100%/absolut imposibil sa se poata forma sarcina prin intermediul acestui lichid perfect "steril'' si cu totul inofensiv. Insasi simpla pornire a sangerarii menstruale la termenul prevazut sau cu o mica abatere in +/- de cateva zile, reprezinta GARANTIA certa/ferma a faptului ca ovulul NU a fost fecundat si din acest motiv NU s-a format si instalat sarcina in uter. De asemenea si faptul ca procesul menstrual a tinut 5 zile si fiindca cel mai probabil sangerarea menstruala s-a desfasurat in conditii similare/identice cu celelalte menstruatii anterioare, se poate afirma fara nicio retinere ca in aceste conditii este cu totul IMPOSIBIL sa poata sa existe o sarcina, una chiar si pur ipotetica. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul sexual neprotejat ti-a venit menstruatia care a durat 5 zile, nu este posibil sda fii gravida.

| Valentina8 a răspuns:

Nu draga, stai linistita. Daca erai insarcinata nu-ti venea menstruatia. Pe data viitoare foloseste prezervativul sau anticonceptionalele sa nu stai in fiecare luna pe ganduri in stres.

| GHEBOASA a răspuns:

Stai soro linistita! Si-a dat drumul jumate din sat in mine si nu am patit nimic!