| Denisaa1235 a întrebat:

Acum 3 saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat si de o saptamana si ceva m-am tot gandit daca il plac sau nu pentru ca nu eram sigura. Pana la urma am ajuns la concluzia ca il plac. Si i-am zis asta si nu a avut nicio relatie si imi dăduse o sansa de a iesi cu el afara sa vada daca ne placem sau nu. I-am zis ca sunt timida si ca trebuie sa-mi fac curaj iar uneori imi spunea ca e atras de mine, dupa ca nu. Dupa imi zice ca sunt femeia lui, dupa care imi zice ca el asa ma considera chiar daca nu simte nimic pentru mine. Imi zicea ca e indecis și ca scoate altceva pe gura total diferit de ceea ce gandeste si asta m-a pus pe ganduri si voiam sa rezolv problema asta inainte sa iesim afara. Pentru ca daca ieseam, eu practic ma riscam, gen era mult mai naspa pentru mine daca nu reușeam nimic. Am mai avut gelozii si am continuat asa pana ieri. Nici el nu stia daca suntem impreuna sau nu si cand mi-a zis asta, mi-a cazut fața. Pentru ca din moment ce nu ma place, n-ar fi avut cum sa fim impreuna. I-a povestit unei prietene ale lui despre mine si ce ar trebui sa faca din moment ce eu il plac ca ea cica are experiență. Am fost putin geloasa ca se intelegea mai bine cu aia decat cu prietenul lui. Mentionand ca tipa aia are 18 ani și el are 15 si imi era frica de ce avea sa faca tipa aia ca sa nu-i zic altcumva ca in ziua de azi se poate intampla orice. I-am zis si lui ce am in cap si ca nu-mi place prietenia asta a lor, dupa mi-a comentat si nu i-a convenit ca sunt asa. Dar asa arat eu ca mie chiar imi place de persoana aia deci nu stiu care e problema. Ma punea sa-mi imaginez tot felul de scenarii, de exemplu ce as face eu in relatia noastra, cum m-as comporta, daca as fi tot la fel de obsedata, etc. Si repet, de ce toate astea daca nici macar nu simte la fel pentru mine? Dupa care am inceput sa ma comport dubios cu el pentru ca nu m-am mai putut controla. Sunt ok si draguta pana in punctul in care ma refuză. Nu inteleg de ce m-a refuzat, nici macar nu ma cunoaste în realitate. Poate ca sunt la fel ca si pe net dar sunt mult mai rezervată si mai atenta la ce zic si cum ma comport cand nu sunt pe net. Il plac prea mult si chiar nu stiu ce sa fac. Singura speranta ar mai fi fost el ca in rest toti sunt bombardieri cu diplomă de handicap. Chiar il vreau, vreau sa fie langa mine. Vreau sa imi fie alături si nu cred ca cer prea mult. Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Mama mea ce probleme...
Eu care credeam ca ruptul cuiva în bătaie și stat în pușcărie era nasol.

| Saiko10 a răspuns (pentru Crackman):

Nici aia nu e asa nasol, mai ai de indurat daca vrei sa stii ce e nasol in viata laughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Exact de asta nu îl ai

| Denisaa1235 explică (pentru Marius22222222222):

Am scris mai mult decat scriu de obicei. Am mentionat mai multe lucruri acolo. De ce nu îl am mai exact = ))))))))?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Denisaa1235):

Ai WhatsApp? hai pe privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. pare ca o are pe alta (genul serios), si e d-ala al drecu de indecis si pretentios
2. alooo, te saluta baiatul asta care iti raspunde, vrea sa-ti zica sa nu generalizezi baietii. serios acum, nu toti suntem bombardieri retarzi... eu am 17 ani, n-am avut nici o relatie si nu m-as comporta cu tine cum se comporta ala ÷)

| Denisaa1235 explică (pentru anonim_4396):

Ai insta ceva? Vreau sa vorbim mai mult. Daca doresti

| PrimeAngelus a răspuns:

La vârsta voastră cam așa e. La 15 ani nu știi ce vrei de la o relație și de la viață în general.