| deeady a întrebat:

Acum ceva timp am fost cu un baiat.nu era o relatie foarte serioasa dar sa spunem promitatoare.Intr.o zi imi spune"vreau sa ne despartim pentru ca nu te mai consider atragatoare" A trecut ceva timp de atunci cativa ani mai exact dar nu am reusit sa trec peste chestia asta.Acum am o relatie stabila iar pentru respectivul baiat nu mai simt nimic. Tin sa mentionez k nu sunt o tipa urata grasa sau ceva ba chiar mi se spune destul de des k sunt frumoasa. De ce m-au marcat acele cuvine atat de mult si nu am putut trece inca peste ele?

6 răspunsuri:
| aurora50scumpika a răspuns:

Pentru ca nu ai incredere in tine.si eu sunt la fel. daca ai stii cat valorezi nu te-ar mai marca nici un cuvant...nu asculta vorbele altora plus de asta ai spus ca acest lucru s-a intamplat acum cativa ani.gata treci peste. daca am sta sa bagam toate cuvintele in seama unde am ajunge?

| Tweetymrrr a răspuns:

E normal să te doară acele cuvinte, mai ales când vin de la persoana iubită. Cert e că mereu va putea exista pentru iubitul tău(fie cel care ţi'a spus acele cuvinte urâte, fie cel pe care'l ai acum) o tipă care să arate mai bine ca tine, căci sunt fete slabe, înalte, blonde cu ochii verzi sau albaştri pe la toate colţurile şi tu trebuie să fi mereu cu capul pe umeri şi să te lase rece părerea lor.
Succes!

| liz23 a răspuns:

Nu ai putut trece peste acle cuvinte pentru ca au venit din partea unei persoane importante in viata ta, la care ai tinut.Eu zic sa incerci sa te concentrezi pe relatia actuala, cu timpul vei uita acele cuvinte si le vei inlocui cu unele frumoase.Trebuie sa te gandesti ca oamenii pot fi rai cateodata, tu trebuie sa fi puternica in viata si sa stii sa pastrezi ce e frumos ca sa te bucuri de ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca te-au facut sa te simti prost...cei mai multi oameni sunt in situatia asta. trebuie sa accepti ca nu toata lumea trebuie sa te placa sau ca toti barbatii nu sunt atrasi de tine. nu conteaza daca el a vorbit serios sau nu, daca a fost un porc sau un dragalas. este normal ca nu toti oamenii sa te placa si vice-versa: absolut normal ca tie sa nu-ti placa de toata lumea. asa ca treci peste asta, incearca sa te mai gandesti inca odata, cu creierul de-acum si accepta ca poate intr-adevar el nu mai era atras de tine, poate-i plac fetele grase si urate si cele frumoase nu sunt pentru el, haha! putea sa fie si mai dragalas, dar asta arata doar ca el are un caracter urat, nu are absolut nimic de-a face cu tine asa ca... numai bine!

| superdorex a răspuns:

Pentru ca a fost prea dur cu tine! Nu a stiut sa fie diplomat, sa iti zica ca nu va potriviti, si ca o sa ramaneti prieteni, se gaseau atatea de spus nu? Fara sa te jigneasca, dar vezi tu nu toti baietii sunt diplomati altii aleg sa fie bastarzi si sa iti infiga cutitul apoi sa il mai si rasuceasca fara mila! Asa ca tu ramai aceeasi fata plina de sensibilitate, care stie ce vrea de la viata si nu-i mai baga in seama pe acest farisei care nu stiu nici macar cum ii cheama! Multa bafta!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca nu a vrut sa iti zica adevaratul motiv, daca lumea iti spune ca esti frumoasa, crede-o. Nu prea ar trebui sa te intereseze parerea unui singur baiat, chiar daca ai fost cu el.