| anonim_4396 a întrebat:

Acum două săptămâni am avut un contact sexual protejat. Dar de câteva zile am început să mă simt rău, am o durere persistentă de ovare (am simțit o durere de ovare și în timpul actului), mă doare stomacul și nu am deloc poftă de mâncare. Ar trebuii să mă îngrijorez? Nu cred că ar putea să fie o posibilă sarcină odată ce m-am protejat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai mergi al medic daca iti este rau, ca noi nu aem medici pe forum si nu vad cum am putea ghicii ce probleme de sanatate ai tu.
Mergi la medic, sa te consulte, sa-ti faca analize si invetsigatii medicale si s-ti spuna medicul ce ai.

| dullcat a răspuns:

Riscul de sarcina exista si cu prezervativ, fiindca acesta protejeaza doar in procent de 98% la suta.Asta inseamna ca din 100 de femei, 2 care totusi folosesc prezervativul corect in timpul sexului vor ramane insarcinate.
Depinde si in ce perioada a ciclului menstrual erai tu.Schimbarile respective pot aparea daca abia ti-ai inceput viata sexuala, desi din ce ai scris nu pare cazul tau? Durerea de ovare are alte cauze, mai sigur e sa mergi la medic.Iar stomacul e mai sus, tu te referi la burta care e in partea de jos? Ai crampe si dureri asemanatoare cu cele de la menstruatie?

| IamJoKeR a răspuns:

Ce contact mai e si ala fara preludiu, fara nimic?

| AnkaD a răspuns:

Mergi la ginecolog