| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Va rog mult sa răspundeți si sa aveti răbdare sa cititi Buna tuturor, daca aveti timp sa cititi intrebarea mea anterioară ca sa stiti ce s-a intamplat ar fi perfect, o să zic și pe scurt aici. In 5 septembrie am avut un contact sexual neprotejat si nu sunt sigura nici eu nici el 100% ca nu si-a dat drumul. La 10 min după am fugit la farmacie si am luat pastila de a 2 a zi, escapelle. La 5 zile după pastila mi-a apărut o sangerare, de culoarea ciclului dar mult mai putin si a ținut 2, 3 zile, apoi la două săptămâni după asta cam pe 24 mi-a venit ciclul (trebuia pe 27), durat 5 zile dar tot putin curgea. Ma gandesc ca e dereglare de la pastila aia.

Toate bune până acum câteva zile cand am inceput brusc sa fac pipi des (odata la 30 min) si sa simt nevoia mai mult, ca atunci cand ma duceam nu ieșeau nici 3 picături. Ok, m-am gandit ca e o infecție. Dar ieri m-a apucat o durere groaznică de stomac si stomacul ma durea si în jos, si intr o parte si în alta. Seara m-a luat mai rau, am vărsat (forțat ca sa imi treaca durerile) si am luat un algocalmin. Apoi mi-a trecut. M-am culcat si acum cand m-am trezit inca simt ca ma doare, simt niste bule in stomac, iar cand apas ma doare rau (in toate zonele somacului). Dacă as fi gravidă acum ar fi cam săptămâna 5 cred sau nu stiu cum credeti? Credeti ca sunt?

Acum 2 zile am facut un test de sarcina de frică si a iesit negativ. Dar după durerile astea burta nu mai sunt sigura. Ar putea fi de la mâncare? Dacă ar fi de sarcina ar dura asa mult? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ecograful este cel care iti spoate cu cea mai mare acuratete daca esti insarcinata sau nu, nu stiu in schimb dupa cate saptamani ca nu ma pricep aici.
Atentie vorbim de ecografie facuta intr-o clinica de obstetrica-ginecologie nu vorbim de orice ecografie abdominala pe care o faci aproape oriunde. Desi in principiu e acelasi lucru tu ai nevoie de un specialist in domeniu care sa-ti zic da sau nu.
Deci ce mai astepti mergi la o clinica de ginecologie si fa acest ecograf.
Pe viitor faceti totul protejat ca asa raspanditi boli in lumea asta, bts.
Cunosc atatea panarame care au avut 100 de iubiti pana acum si pe fiecare il iubesc in parte (nu vorbim de prostituate ca meserie aici), e logic ca facand neprotejat bolile se transmit mai departe, asa ca e greu si cu iubirea asta, cand ea este de fapt nu un sentiment ci o dorinta animalica.

| hd04wbw a răspuns:

Pe scurt cel mai bine e sa consulti un medic.
Daca ai luat pastila iar dupa un timp ai avut ciclu nu cred ca esti gravida.Cu durerea si senzatie de a merge la toaleta des eori o raceala ori altceva.
Consulta un medic e cel mai indicat.

| Saraonescuuu1010 a răspuns:

A si fix acum mi-a venit ceva gen ciclu...Dar e doar o pata gen e foarte putin...