| Pufiiix a întrebat:

Acum ne intelegem, acum ne certam x-(

nu stiu ce sa mai fac! imi place mult si suntem cei mai buni prieteni, intr-un fel putin mai mult decat prieteni. eu il plac el ma place dar exista iubita lui. nu vrea sa se desparta de ea pentru ca au facut-o si ea a fost virginachatterbox (cica a facut-o pentru a nu-l pierde pe el)

in fn trecand peste asta, am inteles ca nu am sanse la iubirea lui si incerc sa ma multumesc cu prietenia, dar in ultimu` timp nici aici nu prea ma mai descurc crying

ne certam din tot felul de prostii

HELP ME!

dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raceste situatia, tu il vrei ca iubit si incerci sa ii fi prietena dar gelozia e cam mare cand auzi de iubita lui, nu?
Lasa'l in pace, prieteni iti mai faci si cu siguranta el nu e sigur iar iubitul il gasesti tuwinking, eu dupa ce am fost cu vreo 6 tipi in cel mai scurt posibil [ 2 luni ], credeam ca nu o sa imi mai gasesc linistea, ca nu o sa mai gasesc pe nimeni cu care sa ma potrivesc dar na, ca am gasit happy, spel laughing.

xoxo, didi

5 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Aa facuta pentru a nu-l pierde?

chatterbox asta e chiar culmea

nu cred. cum s-o faca pentru a nu-l pierde?

Daca te iubeste o sa se desparta de ea... sau poate nu

dar macar o sa-ti zica...
intreaba-l daca vrea sau nu sa nu te mai chinuie atat

[parerea mea]

| Alexu_6086 a răspuns:

Nu stiu daca cel mai bun lucru este sa te legi de prietenia lui daca tu nu vrei asta. Exista si posibilitatea sa se obisnuiasca cu tine drept o amica si doar atat. Ai putea sa risti si sa incerci sa rupi legatura cu el, dar aici apare pericolul sa te uite... Incearca sa iti dai seama ce caracter are si in functie de asta poti sa iei o decizie corecta. Ideea e sa nu incepi sa il plictisesti cu insistenta ta... sunt si astfel de persoane care se plictisesc, eu unu nu le inteleg dar exista. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult noroc!

| Helpmeeveryday a răspuns:

Relaxeaza'te!

Incearca sa il intelegi, lasa de la tine[ca tot spui ca il iubesti asa de multon the phone

| Pufiiix explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

si ioana: prietena lui nici nu stie ca noi suntem prieteni

alexu: nu ma leg de prietenia lui, pentru ca noi oricum eram prieteni. dar am zis ca daca nu pot sa fiu cu el, incerc sa ma multumesc doar cu prietenia. si el acum o luna zicea ca ma iubeste si pe mine si pe ea, cea ce n-am crezut.

roxx: da asta am zis si eu. daca o iubesti ramai cu ea fara sa fie nevoie sa faca si sax. acum el are mari banuieli cum ca nu l-ar mai iubi ea si uneori zice ca lasa ca o insel si eu si alteori ca o iubestechatterbox. ieri mi-a zis ca ar incepe o relatie cu mine dar ca ii este mila de ea...

| Ioana_9271 a răspuns:

Lasa de la tine. Daca vezi ca nu merge... poate ca prietena lui nu este de acord... icearca sal intelegi