| Igritte a întrebat:

Acum sunt chiar foarte hotarata sa imi tai venele. M-am saturat de tot colegii mei si viata mea mizerabila. M-am saturat ca mereu cand ies si eu afara sa se holbeze toata lumea la mine. Imi urasc parul, este blond natural aproape alb, multa lume spune ca e frumos dar eu cred ca este foarte urat si imi doresc sa-l am si eu saten sau brunet ca lumea sa nu se mai holbeze la mine pe strada si uneori uneel femei sa se uite si urat la parul meu. O colega de-a mea numai daca fac o greseaal incepe sa rada de mine si sa-mi spuna: „Arunca-te de pe geam!" sau „Doamne ce proasta esti, toti sunt mai destepti ca tine!". Daca ii comentez incepe sa-si dea palme pe frunte. M-am saturat de grupul acela de fete care numai daca fac o greseala isi bat joc de mine, iar daca le comentez rad de mine din nou, imi e si frica sa nu fac vreo greseala ca as putea regreta amar. Daca le spun ceva ele imi raspund: „Tu nu vezi ca vorbesti singura, ca nimeni nu te baga in seama?!". Nu pot sa le spun profesorilor sau dirigintei ca ele sunt preferatele profesorilor pentru ca invata bine. Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu putem sa ne dam seama prea bine din ce ne scrii tu aici, care e situatia si de ce se intampla toate alea. Cel mai bine e sa vorbesti cu cineva (altcineva decat mama sau tata) care te cunoaste bine, vreo matusa, bunica sau o cunostinta apropiata.

| SkyPilot a răspuns:

Daca as fi mai tanar ti-as propune sa fii prietena mea happy Ai par frumos, nu te lua dupa toate invidioasele! Nu le mai lua in seama, tu ai ceva care le face sa fie invidioase si rautacioase. Lasa-le sa spuna ce vor, fii puternica si ocupa-te de problemele tale. Proasta ai fi daca te-ai lua dupa ele!

| Lawliet14 a răspuns:

Esti slaba! Gandeste-te la consecinte daca te sinucizi, iti pierzi sufletul si ii dezamagesti pe parinti. Ii distrugi de fapt, nu fii egoista! Viata ti-a fost data ca sa o respecti. Buna, rea, o iei cum e. Daca e rea, trebuie sa incerci sa o imbunatatesti. Intotdeauna exista si situatii mai rele decat ale tale.

| grab a răspuns:

Draga fata, nu face tampenii, nici macar nu mai aduce vorba de asa ceva. asa e, esti intr-o situatie nasoala, dar toate au rezolvare. cel mai indicat e sa mergi sa vorbesti cu un terapeut pe asemenea probleme si ti-ar putea da niste sfaturi avizate si sanatoase.
daca te ajuta cu ceva sa te mai descarci putem vb... take care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca persoanele care te enerveaza acum nu o sa fie cu tine intotdeauna.Nu ele iti hotarasc viata asa ca nu te mai agita atat.Gandeste-te mai bine ce vrei tu sa faci mai departe, ocupati timpul cu planuri pentru viitor, asculta muzica, si stai cu familia.Te vei simti mai bine...

| dragodana a răspuns:

Salut! Fite, ifose si tragedii. Daca vrei sa-ti tai venele fa-o pe lung, nu pe lat ca astfel iti atingi scopul dorit.Cel mai importantbig grinE CE? NU merita frustratele alea.I-a nu le mai baga in seama.Vor veni singure sa se bage in seama. Evita-le! Si mie mi-au facut viata amara astfel de persoane in liceu.Si am supravietuit.Acum sunt mai bine decat majoritatea.De fapt, nu ma mai interesat de mult timp viata lor.Sa o traiesc pe a mea e mult mai cool.

| TPUuser199 a răspuns:

Si eu am un coleg de care toti isi bat joc. Doar ca el le merita! Se baga singur in seama, enerveaza pe toata lumea, dar si`o si ia! Pana si o fata l-a batut pana l-a facut sa planga, s.a.m.d. Insa tu pari o fire linistita, deci nu cred ca au motive sa se ia de tine. Nu ti-ai gasit ''grupul/gasca'' de ''prieteni'' din care sa faci parte. Eu spun sa nu le mai bagi in seama si sa iti gasesti o prietena mai retrasa, mai cuminte, nu ca toate parasutele alea. Numai bine! :3

| hhhapciuuu a răspuns:

Uita-te la videourile baiatului astuia :)

www.youtube.com/user/StudioB2kBS

mie mi-a schimbat total perceptia de gandire si odata cu ea si toate actiunile mele care imi faceau viata un iad. sper sa fie totul ok cu tine :*
si sa stii ca esti foarte frumoasa

| EgoFiet a răspuns:

Fii prietena cu mine.

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns:

Stai un pic..cati ani ai? si eu am avut aceste intentii sa o fac..acum nu demult ca am ptit si eu asa..si din cauza lui iubita mea mam vrut omora.dar nu merita..nu ii baga in seama. daca vrei,, eu is baiat de treaba, sincerr, draguut, iubitor..etc..si am 16 ani, dar tu? imi poti da cerere pe facebook naghi daniel(iubi duby tau) si sa ne cunoastem mai bine..si poate se intampla cv intre noi..crede.ma..dar cati ani ai?

| ombladon a răspuns (pentru Daniel_Naghi_1998):

Stai parcat ma, nu te mai aprinde degeaba! laughing

| Lorde92 a răspuns (pentru Daniel_Naghi_1998):

La ce poza ai, ma indoiesc ca o fata asa frumusica va iesi cu un habaug ca tine... Si serios acum „iubi duby tau" laughing Romania e plina de cocalari ca si tine!

| anonima9999 a răspuns:

Hai ca am vazut-o si pe asta, de ce nu te omori ca vezi doamne esti blonda. Mai fata cand o sa cresti si o sa ai cu adevarat probleme, ce o sa faci? De fiecare data iti tai venele sau cum? Lasa lumea sa barfeasca, daca altceva n-au de facut cu viata lor e problema lor. Nu te pune la mintea lor ca asa le dai satisfactie. Ar trebui sa fii fericita ca esti asa cum esti.