| PsychoGirl a întrebat:

Again...vesnica mea problema cu baietii si sentimentele. De cand eram mai micuta faceam usor pasiuni pentru tipi da' treceau la fel de usor, iar asta inca nu s-a schimbat din pacate...
Au mai aparut doi tipi in peisaj...
Unu e prieten bun cu un prieten de-al meu, e pe la vreo 22 de ani, smecheras tipu dar cu capul pe umeri... n-am avut parte de nimic din partea lui, intelegeti voi, si poate d-asta il vreau asa tare...
Celalalt...Acum vreun an ne-am certat ingrozitor chiar daca nu ne cunosteam pentru ca-si permitea sa spuna multe despre mine chiar daca probabil nu-mi stia nici numele. Bine, acele zvonuri nu pornisera de la el, dar a tot continuat sa spuna lucruri pana cand ne-am certat urat. Dupa asta tipu a plecat la facultate in alt oras si nu am mai auzit de el pana vara asta cand a inceput sa ma caute. Adevarul e ca m-am schimbat fizic mult de tot de atunci, el spune ca nu-si aminteste sa fi spus ceva urat despre mine, insa nu stiu ce sa cred...Si-a cerut scuze de multe ori chiar daca inca sustine ca nu stie despre ce vorbesc. Partea proasta e ca m-am cam incurcat cu el, dar nu-i nimic serios intre noi. El tot incearca dar mie mi-e greu.

Intrebarea mea este : se pot schimba oamenii atat de mult intr-un an? Credeti ca a devenit mai ok ca inainte, ca ar putea avea ganduri mai serioase?
Ce-as putea sa mai fac sa-mi iasa ceva cu primul?

( nu va intreb aiurea, cum spuneam si mai demult, am nevoie de niste raspunsuri pur obiective, ca de raspunsuri subiective am parte de ceva vreme incoace.)
O zi buna! happy

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Realizezi ca, si cu primul si cu al doilea, este vorba de imbunatatirea unei statistici din partea ambelor parti. Nefiind implicate sentimente ci doar dorinte, cocheteaza in primul rand cu primul, poate o sa ai parte de ceea ce-ti doresti din partea lui. In acelasi timp tine-l sub tensiune pe al doilea. Cel putin ca pedeapsa.

3 răspunsuri:
| Vibrations a răspuns:

Nu, oamenii nu se schimbă într-un an. TU ești cea care s-a schimbat! Fizic! Și probabil el acum este atras de tine. Asta este singurul lucru ce s-a schimbat la tipul respectiv. Vrea doar sex de la tine, nimic mai mult. Și imediat ce-l va obține., va reveni la vechea atitudine pe care o avea față de tine acum 1 an.

| pretty34 a răspuns:

Oameni nu se schimba asa de repede, dar asta nu inseamna ca pentru cateva vb trebuie sa-i privim altfel... poate a gresit atunci dar poate avea un motiv ascuns...omul se mai maturizeaza cu timpul (in asta consta 'schimbarea') in fine, adevarul e ca nici tu nu sti pe cine vrei. Il alegi pe care il placi si care crezi ca e potrivit pentru tine, acum doar n-o sa vrei sa ai prieteni pe toti ' cei cu capul pe umeri'.

| PsychoGirl explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Majoritatea ajuta...
Si-mi pare rau ca nu le pot vota pe toate ca raspunsuri castigatoare...
Sa aveti o zi buna!