| anonim_4396 a întrebat:

Ma cunosc cu o fata de aproape un an, timp in care am vorbit mai mereu, aveam o prietenie foarte stransa, pana acum o luna cand ne-am sarutat si ne-am marturisit reciproc ca ne placem. De atunci totul s-a schimbat, ea nu mai da mesaje deloc numai daca ii dau eu, imi raspunde greu si sec parca ar vorbi in scarba. Si mi-a spus acum 2 zile ca nu vrea o relatie cu mine deoarece nu ne cunoastem destul de bine si crede ca nu voi lua relatia in serios, desi nu e asa, tin foarte mult la ea...Ce sa fac, sa mai incerc sau sa ii dau pace sa ne vedem fiecare de treaba lui

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| luffypk a răspuns:

Probabil ai facut ceva care sa o supere sau, pur si simplu, e mult prea paranoica si nu vrea sa se deschida cu adevarat fata de tine pentru ca are impresia ca o vei rani sau mai e varianta ca poate nu te iubeste si ti-a acceptat marturisirea fara sa gandeasca prea mult situatia si acum incearca sa se indeparteze de tine. Cel mai ok e sa discuti cu ea, doar tu stii ce fel de persoana e, iar ea e singura care stie ce are in gand de fapt, noi doar putem sa te indrumam cu o parere, un sfat, dar nu exista garantia ca acestea sa se aproprie de adevar in cazul situatiei tale. Comunicarea este cheia, daca nu exista comunicare si sinceritate intre voi, nu o sa ajungeti sa rezolvati cu adevarat situatia, doar o amanati. Propune-i un moment de sinceritate si incercati sa discutati situatia cat mai sincer posibil, altfel nu o sa afli niciodata motivul din spatele actiunilor ei.

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

La cat de jigodi sunt baiati, e și normal sa stea in defensiva
Probabil ii e frica că îți bați joc de ea
Ai rabdare ' nu insista, cerei să îți de-a timp sa va cunoașteți și daca chiar nu își dă interesul împăcată cu ideea că nu te vrea că iubit

| luffypk a răspuns (pentru luffypk):

Apropie*, ma scuzi.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa va vedeti fiecare de treaba lui.

| Crackman a răspuns:

Pleacă
Pleaccaaaaa
Cauta altceva
Viata ii scurta
Pleacccaaaaaaa

| LoveSleep a răspuns:

N-o mai baga în seamă.
Îți pierzi timpul cu ea. Nici nu încerca să afli ce are. Nu e datoria ta să-i smulgi cuvinte ca să vezi ce are și nici să-i rezolvi traumele.