| Alexaaaara a întrebat:

AJUTAȚI-MA VA ROG! fostul meu iubit s-a despărțit de mine dupa o relatie de 1 an acum aprox 9 luni, având grup comun de prieteni pe tot parcursul acestui timp ne am vazut destul de des.Am aflat ca el este intr-o relatie și de-asemenea ca relația ar putea fi "relatie pansament" sau ca doar profita de beneficiile pe care fata aceea i le oferă.Eu nu am reușit sa îmi fac o alta relatie sau sa las pe altcineva sa se apropie de mine.Am ținut enorm la acest baiat și inca sinceră sa fiu, tin la el.Recent s-a despărțit de actuala lui iubita.Imi doresc sa ma împac cu el dar nu stiu cum sa fac,cum sa îl abordez, nu vreau sa para ca sunt disperata sau sa fiu refuzata și rănită. Acum o săptămâna Unul dintre prietenii noștri comuni a vorbit cu el și acesta i ar fi zis ca regreta intr o oarecare măsura și i-a zis sa ma scoată afara(in mod normal cand ne vedeam ne ignoram total). Oare și el ar fi dispus sa mai încerce? Cum sa ii interpretez comportamentul? Și mai ales, cum sa îl abordez și cum sa îl aduc la mine din nou?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu faci nimic, cel mai penibil lucru dupa ce se desparte cineva de tine e sa-l cauti tot tu si sa ii ceri impacare. Fii indiferenta, poarta-te cu el ca si cu restul prietenilor si asta te va face mai atragatoare in ochii lui pentru ca isi va pune problema : oare chiar a trecut peste? Sa vezi dupa ce vine el ca si catelusul la tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in relatiile care nu au mers de prima oara, pentru ca sunt relatii fara viitor fericit.
Daca nu ati fost in satree sa faceti cormpromisuir la inceput, cand relatia trebuia sa fie plina de dragoste, cum crezi ca ar putea exista fericire acum, dupa o ruptura si o alta relatie intre voi?
Iti spun eu, nu exista deloc si nu va exista!
Incearca sa accepti realitatea si sa-ti cauti un baiat care sa te placa, sa te iubeasca si sa te faca fericita.
Iarta-ma, dar nu inteleg pentru ce ai vrea inapoi, unul care te-a aruncat cu buna stiinta?
Vrei sa suferi din nou?
Pentru ca nu exista viitor alaturi de acest om, care nu te-a iubit si nici nu te va putea iubii vreodata, daca a fost capabil sa te paraseasca odata, o va face cu siguranta si a doua oara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu stiu de ce unii oameni se mai gandesc la fostii si vor sa se impace cand soarta a vrut sa va despartti si sa continuati pe drumuri diferite, nu a fost el cel scris ai putea sa iti gasesti alyul mai bun, ca oricum o impacare ar aduce si mai multe probleme decat inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| devilshelp a răspuns:

Probabil ca se plictisise de relatie si voia sa incerce ceva nou. Cum nu i-a placut, incepe sa se gandeasca daca sa mai incerce sau sa se intoarca la tine. Eu te-as sfatui sa il lasi si sa vezi ce face. Daca iti zice ca vrea sa va impacati sa nu pari prea fericita, asta ii va arata ca se poate intoarce la tine cand vrea, deci nu te va mai lua prea in serios. Pana la urma doar nu vrei pe cineva care stii ca nu ar face niciun efort pentru tine si tu esti doar cea la care merge cand se simte singur. Bine, acum depinde si cine s-a despartit de cine. Din cauza ca nu stiu toata povestea nu pot sa dau sfaturi mai detaliate

Răspuns utilizator avertizat