| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma impac cu iubitul meu si nu stiu cum, avand in vedere ca eu m-am despartit de el, fara sa banuiasca nimic(si pe fblaughing ). Ideea e urmatoarea:ca el e un tip mai special si sensibil care pune la suflet chiar daca nu arata.PS:M-am despartit de el din cauza ca era distant si parea ca nu ii pasa, chiar daca el imi explicase ca asa e caracterul lui si ca nu e obisnuit cu relatiile, si am incercat sa vb cu el si i-am spus ca imi pare rau pentru cum am procedat, dar ca am facut ce am facut din cauza indiferentei lui si mi-a raspuns ca numai pe el il gasesc vinovat si etc si la sfarsit i-am zis ca nu vreau sa fie suparat pe mine si a zis ca nu e(culmea, ca parea exact opusul)

Deci ce as putea sa fac avand in vedere cum au decurs lucrurile si cum as putea sa-l abordez astfel incat sa nu par disperata?big grinbig grin

5 răspunsuri:
| ALice_4674 a răspuns:

Wow...exact asta am patit si eu.M-am despartit de el pentru ca era distant cu mine si da, el chiar e distant dar stiu ca ma place chiar daca nu arata. Si eu zic, sa-i spui sa va impacati.Asa am facut si eu si a mers. P.S. Da-mi id tau ca sa mai vorbim:*

| smileeveryday97 a răspuns (pentru ALice_4674):

Ubithademe este id-ul meu.stiu ca e cam stupid dar l-am facut mai demult si mi-a fost lene sa il schimb:*:*

| Euforie06 a răspuns:

Modul in care te-ai despartit ma face sa cred ca nu ai trecut de adolescenta. Sau daca ai trecut si ai un asemenea comportament, schimba-te!
In povestioara ta ai incercat oarecum sa il faci pe tip vinovat si apoi sa ne intrebi pe noi "oare ce sa fac?" Te-ai gandit ca e posibil ca baiatul sa fie asa "distant", cum il numesti nu, din cauza ta?! De fapt, mai mult ca sigur asa si este. Voua va lipseste mult comunicarea, dar foarte mult. Asta cred ca ar fi punctul 0 de unde poti reincepe totul.

| smileeveryday97 a răspuns (pentru Euforie06):

Pai da Euforie06 dar cum? ca el acum chiar daca suntem in acelasi grup nici macar nu se uita la mine...

| Euforie06 a răspuns (pentru smileeveryday97):

Si tu astepti sa se uite la tine? Daca vrei ceva cu adevarat nu astepta de la altul sa iti dea! S-ar putea sa iti dea mai putin decat doreai si astfel sa fii nefericita. Vorbeste cu el, explica-i iar situatia de data aceasta bagandu-te pe tine vinovata( ca doar asa si este). Poate e distant si pentru faptul ca autosuficienta ta isi face simtita prezenta si il lasa rece. Cand cineva se comporta urat cu tine, te inseala, te minte trebuie sa te gandesti in primul rand ca TU esti de vina, si abia apoi sa iei in calcul alte variante.
Acum iti pot da o lista intreaga cu "replici inteligente" pe care i le poti spune, dar ar fi in zadar. Eu nu il cunosc, doar tu stii cum l-ai putea aborda.