| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma sa trec printr-o,, depresie psihica" prin argumente, sfaturi:Eu am aproape 18 ani,sunt din oras,am ochii albastrii, 1, 72 inaltime, arat bine(am facut sala de forta 1an si 3 luni), acuma fac box de 6 luni,nu am vicii(nu beau,nu fumez,nu joc la pacanele),sunt glumet,sentimental,stiu sa ma comport cand trebuie,si cand e de glumit-glumesc,am planurile de viitor facute,o situatie financiara bunicica,nu sunt miss univers dar nici urat-frumusel sa zic,invat la un liceu bunicel din oras; Si se face ca pana la varsta asta nu am avut nici o iubita, nici o sarutare, o tinere de mana.Imi este ciuda ca am prietenii care se prostesc in fata fetelor si acele fete(cel putin 1) se indragostesc de el si dupa sunt impreuna. Macar daca aveam o iubita in decursul aceator ani, dat nici macar 1! Altii la varsta asta au avut cel putin 2-3 sa spun.Imi spuneau fetele pe care le stiam ca sunt frumos si simpatic, dar degeaba. Iare este o nenorocire ca nu am avut pana acuma o iibita? Macar daca aveam 1, ca sa vad si eu cum este sa ai iubita,sa traiesc si eu o experienta, o incercare, dar vad ca..Ma gandesc asa ca o sa mor singur, dar nu stiu de ce gandesc asa..Cum as putea sa trec peste aceate remuscari?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E din cauza ca NU ai tupeu, fetelor le plac baietii care se impun nu fraieri, si esti la varsta la care trebuie sa rupi paturile cu ele NU sa te atasezi si alte prosti

| Kaℓi a răspuns:

Coroborand cateva expresii ale tale diminutivate (bunicica, frumusel, bunicel) cu alta care cred ca ti-a scapat "nu sunt miss univers dar nici urat", s-ar putea ca problema sa fie mai profunda.

Dar nu e grav, ai doar 18 ani, ce e bun abia de acum urmeaza. Ai timp! Sfatul meu e sa incerci sa iesi putin din tiparele pe care ti le-ai impus, nu strica sa incerci marea cu degetul...

| raluk27 a răspuns:

Pai tu ce-ai făcut in sensul asta? Ai băgat si tu vreo fata in seama? Ai invitat-o la un suc? Trebuie să ai initiativa. Fetele ti-au dat de inteles lucruri... Ca esti frumos si simpatic. Tu ce-ai asteptat?

| Andreiu68 explică (pentru raluk27):

Bineinteles ca le-am invitat, filtram cu ele si spuneau ca au treaba, nu iese afara si nu poate sa iasa cu mine la un suc si o vedeam pe afara dupa..mai zi ceva, cum crezi ma m-am simtit atunci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai atatea calitati de-mi vine si mie sa mi-o trag cu tine si eu sunt barbat! Spune-mi, te managai seara inainte de culcare si-ti repeti cat de frumos esti? Cat de des faci dragoste cu tine insuti? Daca vrei ca ceilalti sa te iubeasca trebuie mai intai sa te iubesti tu! La propriu, zic.

| ToKen a răspuns:

Poate pari prea miel fara atitudine, in ciuda atuurilor pe care le ai.
Continui sa traiesti pur si simplu, remuscarile... dispar ele. Nu e nevoie sa te simti complexat de faptul ca nu ai avut o prietena.
Evita sa te mai compari cu unu' si altu'. Tu esti tu.
Sunt absolut sigur ca o sa-ti gasesti o tipa, la un moment dat.
Chestiile de genu' te lovesc pe neasteptate. N-ai sa mori singur.

| DarkCrina a răspuns:

Din care oras esti domnule?

| Ak69 a răspuns:

Stima de sine e problema... N-ai observat că și băieții urâți au prietene simpatice? Tu dacă spui adevaru' nu ai dose din cauza personalității si poate timidității... Nu contează că nu ești cel mai bun băiat din grup sau clasă... Un pic de tupeu în limita bunului simț te va ajuta... Dar ca să treci de remușcări eu zic ca o săptămână să nu mai gândești " ce se poate intampla dacă fac un anumit lucru? " și bagate în seama cu colege, prietene... Și dacă o să primești atenție de la ele respectul tau de sine va crește... Asta de asigur... Doar încearcă să uiți de lucrurile care te fac să rămâi la stadiul de cunoștință/prieten... E bine să ai multe prietene din gașcă, dar ar trebui să ai o atitudine apropiată de multe fete pentru ca una să se indragosteasca de tine sau măcar să vrea ceva de la tine... Numa' bine

| Me08iR a răspuns:

Un facebook ceva? big grin
Sa stii ca nici eu nu-s de "lepadat" si tot singura sunt.