| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti de un baiat de 16 ani ( in cazul asta sunt eu)care pana la varsta asta nu a, avut nuci o iubita? si nici un sarut(am avut pe la 10 ani cativa atat). Adica sunt baiat bine 1.72m inaltime fac sala de aproape 1an ( arat destul de bine) ochi albastrii,aranjat cu freza facuta,pensat,simpatic,glumet,de treaba,simtul umorului,nu sunt gelos,Sunt frumusel.(Dar am un defect daca pot sa zic asa,am inceput de mustata si se oberva). Unele fete din cartier si din alte zone imi spun:ce simpatic esti, de treaba,glumet,imi plac ochii tai, unele mi-au zis ca daca ti-ai da mustata jos esti al meu( serios)laughing 1)Este ceva normal sa nu fi avut prietena pana la varsta asta?(am mai pus mana pe fund la fete,am mai luat in brate, inbratisat, au stat pe genunchii mei...)sau de acuma incep de la varsta asta sa imi fac iubita? 2 )Credeti ca mustata este si de vina in privinta asta?( nu pot sa imi dau mustata jos deoarece parintii nu ma lasa zicand ca am tenul fin si sunt mai alb la piele si se vede urat..si asa este.Sa le zic parintilor :-Gata de azi imi dau mustata jos? Le-am mai zis dar au refuzat) 3)Daca o sa am prietena ce o sa fac? adica in privinta sarutului? ne mai facand asta de 6ani? O sa se plictiseasca fata de mine vazand ca nu stiu sa sarut si ea poate are experienta si o da zica ca is vai de mine si o sa se chinuie cu mine invatandu-ma sa, sarut. Stiu sa vorbesc cu fetele si sa mentin o relatie.Ce parere aveti? Dati si sfaturi si concluzii? CEL MAI BUN RASPUNS SI COMPLET- FUNDA. #MULTUMESC#

5 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Da mustata jos. Si cu sarutatul nu-i problema, prinzi usor. Daca nu, te duci la una, o platesti, te invata sa saruti si devi expert.winking

| NameHarris a răspuns:

Lol ce parinti ai cum sa nu te lase sa iti dai mustata joslaughing pff eu de eram in locul tau de mult o dam jos cunos tot asa ca si tine un colg de scolaa parinti nu lau lasat sa-si dea mustata jos pana la 18 ani n-a avut nici o prietena pana atuncia cand sia dato jos roiau fetele in jurul luiwinking

| unprietenaproape a răspuns:

Nu sunt prea draguti baietii cu mustata oricat de frumosi ar fi. sau ma rog asta e parerea mea. poti asculta sfaturile parintilor in alte privinte dar felul in care arati ar trebui sa te preocupe mai mult pe tine. eu cred ca ai putea incerca sa vezi cum iti sta si fara. oricum iti ca creste repede

| dydydeea a răspuns:

Stai calm ca nu esti singurul care nu a avut nici o prietena la 16 ani laughing de exemplu eu am 16 ani( si eu am tot 1, 72m laughing coincidenta pura) si nu am avut never nici un prieten.mda stiu sentimentul.te simti aiurea cand ii vezi pe ceilalti ca au prieteni/prietene si iti doresti si tu asta la fel de mult laughing) acelasi lucru mi se intampla si mie.in legatura cu sarutul laughing degeaba te uiti la filmulete pe youtube cu saruturi pentru ca atunci pe moment uiti tot...eu am avut primul sarut acum 2 zile si nu mi s-a parut ''wow''. nici eu nu stiam sa sarut si nu mi-a zis respectivul baiat nimic in legatura cu asta...fii sigur ca nu o sa se plictiseasca de tine acea fata oh go on astea sunt tot felul de prostii care iti trec prin minte.eu personal nu cred ca mustata e de vina pentru ca nu ai avut o prietena pana acum si daca te incomodeaza asa tare incearca sa le explici parintilor si poate te lasa sa o dai jos dar pana la urma ai 16 ani ce dumnezeu ai capul pe umeri poti face asta singur fara sa le ceri voie laughing
asta e parerea mea ( daca vrei sa mai vorbim lasa-mi facebook-ul tau pe privat )
succes pe viitor happy

| eu1234512345 a răspuns:

Probabil si mustata e de vina. Spune-le parintilor tai ca ai adormit la scoala si unii ti-au taiat mustata laughing Hmm. N-ai avut o prietena? Pai nu stiu ce sa zic... De obicei le spui fetelor ce simti?
Sau esti genul mai timid. Daca iti place de o fata propune-i sa fiti o saptamana impreuna. Asa ea o sa se simta mai ok, fiindca in cazul in care vrea sa se desparta de tine nu trebuie sa-ti dea prea multe explicatii. Da poate n-o dai in bara happy Oricum ar fi, poti sa te lauzi ca ai avut o prietena. In privinta sarutului, zic eu, nu ai dc sa-ti faci griji, adica e ceva ce vine de la sine. Daca vrei cu limba in timpul sarutului normal deschide putin gura si scoate putin limba, apoi vezi ce mai face si ia-te dupa ea. Poti sa te uiti pe net, da zic eu ca nu prea ajuta, probabil o sa uiti in momentul ala. Ai 16 ani, n-o sa mori singur laughing Bafta! happywinking