| vicatih a întrebat:

Ajutați-mă va rog, am mai mult de o săptămână de cand au apărut niște simptome (am o alergie mica pe maini, greață, amețeli dar nu intodeauna, dureri de stomac adica mai jos de sani, parca sunt balonata, nu am pofta de mancare, maninc puțin ) pe 19 iunie am avut ciclu,, cu 4 zile în urma mi s-a terminat ovulația pe 18 trebuie sa îmi vina următoarea menstruatie, dar sunt îngrijorată ca nu va veni. Am avut relatii neprotejate în à 3 zi de ovulație, dar nu a dat drumul în mine, cum credeți poate sa existe o sarcina?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu are de unde sa stie/sa cunoasca daca si cata experienta sexuala are partenerul tau, daca si in ce mod reuseste sa-si coordoneze, sa-si controleze si mai ales cat de bine/de perfect reuseste sa-si retina ejacularea. Singura persoana care este capabil/in stare sa-ti raspunda este numai el, din moment ce s-a incumetat sa intretina contacte sexuale in perioada de fertilitate maxima a ciclului menstrual. Fiindca posibilitatea de a se putea forma o sarcina in astfel de situatii este cuprinsa intre 0 si 100% absolut nimeni nu poate sa ofere un raspuns care sa fie catusi si de cat responsabil, plauzibil. Multa sanatate!