| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Buna, am 17 ani si am avut o relatie de 11 luni cu o tipa dupa ce ne am despartit timp de 6 luni a primit consolare din partea altui tip care cica ii era "prieten", cu beneficii, mai exact, pentru ca ieseau si din cate am inteles s-au si sarutat, dar ea mi-a spus ca sarutul a fost din cauza ca ea ii povestea prea des despre mine si ca el nu a mai suportat sa auda de mine. Mi se pare ciudat pentru ca am avut niste motive mai concrete sa banuiesc ca ei au avut si o relatie cu toate ca ea neaga faptul ca ar fi avut o relatie cu respectivul, iar dupa alea 6 luni ne am impacat mi-a spus ca inca ma mai iubeste si ca mai tine la mine ciudat e faptul ca dupa 5 luni de la impacare ne-am despartit iar ea a inceput sa-l caute iar pe respectivul baiat.
As vrea sa ma impac cu ea doar ca, cred ca ea si-a batut joc de mine de ce l a cautat doar pe baiatu ala dupa o zi de la despartire cand putea sa caute pe altcineva.
Cred ca a vorbit cu el ..si avea planul sa ne despartim de ceva timp bun in ultimul timp se comporta mai ciudat.
Cred ca si a batut joc deoarece cand iubesti o persoana iti este greu sa incerci sa te atasezi de altcineva, sau depinde si de caracter eu unu nu as putea ca acum sa o caut pe fosta nu as putea deoarece odata ce inchei o relatie cu o persoana o inchei si gata (doar in cazul in care a mai vorbit cu el).
Nu stiu ce sa fac sa incerc sa merg mai departe sau sa incerc sa repar ce se poate.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cauta-ti o alta fata. Una cuminte si fidela. happy

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai e fidela.a facut chestia cu sarutul cand am fost despartiti si chiar e cuminte ...doar ca de multe ori simt ca ma minte nu stiu daca e din cauza filmelor mele sau chiar asta face.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai e fidela, a facut chestia cu sarutul cand am fost despartiti si chiar e cuminte doar ca de multe ori simt cum ma minte poate e din cauza filmelor mele sau chiar asta e

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renunta la ea.
Stiu ce am facut eu, din postura 'prietenului' care o consola... Si crede-ma, genul asta de fata trebuie evitat. Se cearta cu unul, sare pe celalalt linistita. Ea stie ce vrea de la un baiat, restul n-o prea intereseaza.
Daca din intamplare o fi si zodia rac, fugi! laughing

| Emilian65 a răspuns:

Sa o lasi in pace sa-si vada de relatia pe care o are cu acel baiat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pierdere de vreme dar ai timp ca ai doar 17. Si tu nu te lasi de ea ca zice unul sau altul pana nu ti se face tie greata de ea. Ce e mai rau e ca iti compromiti si urmatoarele relatii pentru ca nu vei mai avea incredere in nici una si iti va fi frica de toate.

| Xelon a răspuns:

Nu te merita, este genul de fufa pe care le găsești pe toate străzile, vei găsi o fata care sa te merite.