| mabo a întrebat:

Ajutati-ma va rog din suflet! cum sa uit un baiat cu care sunt de aproape de 3 ani si am ajuns sa il iubesc mai mult de cat orice pe lumea asta dar ar fi nevoie mi-as smulge inima din piept pentru el, mi-as da viata. c sa fac sa il uit ca nu mai putem continua relatia, ajutati-ma k imi vine sa ma arunc de la balcon.crying(((

Răspuns Câştigător
| IoanaMra a răspuns:

Nu ai ce sa faci.decat sa astepti sa treaca de la sine. Eventual sa iti iei inima in dinti si sa iti infrunti starea de melancolie si sa iesi pe afara, sa te plimbi, sa iesi cu prieteni, sa mergi in discoteca. Nu te lasa doborata de asta, o sa vezi ca dupa ce treci peste o sa iti spui ca ai fost o tantalana ca ai suferit, chiar daca au fost 3 ani. Stiu ca acum inima ta e sparta.da stai linistita si gandeste pozitiv sau macar incearca. Daca vrei sa mai vorbim imi poti da mesaj cu id'ul tau. Mi'ar place sa mai vorbim! Ai grija de tine si stai departe de balcon! >big grin

| mabo explică (pentru IoanaMra):

Ma frum fata.nu am id si nu o sa mai pot vb ca laptop-ul si net-ul sunt ale lui j trebuie sa i le dau dar mersi frum k esti langa mine.

34 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu se merita sa faci o prostie ca asta pentru el... daca nu mai merge, nu mai merge.stiu ca e greu si poate nu ma intelegi, dar nu se termina lumea la el. baieti sunt destui.gandeste-te ca este un moment urat in viata ta, o sa treci peste.te asigur.iti este greu, nu ai cum sa-l uiti.stiu.dar timpul le va rezolva pe toate. deci nu se merita sa-ti iei viata pentru nimeni.o sa treci peste! bafta.si ai grija de tine.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu stiu cati ani ai... poate asta m ar ajuta sa ti dau mai multe sfaturi,dar iti pot spune ca nu e bine cum gandesti asta cu aruncatul de la balcon.
Te as intreba de ce nu se mai poate sa continuati relatia?'
In viata, te vei lovi de multe ca astea, dar tu trebuie sa stii ca in toate exista limite.nu te poti darui unui baiat cu totul,crede ma!
Trebuie sa mai ai si niste rezerve,ca altfel ajungi cum esti acum si sigur ca nu e bine.
Incearca sa mai vb cu el odata si vezi daca mai e ceva de salvat din relatia asta,daca nu parerea mea ar fi ca macar pentru un timp sa l pastrezi ca prietenul tau cel mai bun,daca vrei.
In felul asta,tu il stii si simti aproape de tine,de inima ta si in subconstientul tau te vei simti mai bine.
Gandeste te ca nu e singur om de pe lumea asta, ca vei mai intalni baieti 100, dar te sfatuiesc ca tot ce ai trait cu el,s o iei ca pe experienta in viitor si sa nu mai ai inima asa de,,mare,,.
Gandeste te ca inainte de toate, tu valorezi cel mai mult si invata sa traiesti fericita!
Sper ca ti am dat un elan, macar!
Bafta, draga mea!

| ghiCIne a răspuns (pentru AIRIUS):

Sunt total de acord cu faptul ca trebuie sa aiba si rezerve.

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Ne kinuim de 2 ani sa o terminam dar de fiecare data s intampla cv. daca ma intalnesc cu el sigur n impakm k ne iubim prea mult si nu rezistam.nu stiu c sa mai fac trebuie sa o terminam dar parca Dumnezeu nu vrea...am obosit sa plang.mersi frumos ma simt putintel mai bine.pup

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Te superi daca t intreb daca esti baiat?

| AIRIUS a răspuns (pentru ghiCIne):

Buna!
Pai asa e!
Viata ii va oferi multe din astea,sunt mai mult ca sigura ca peste un an,va iubi pe altcineva,dar sper sa inteleaga ca nu trebuie sa dai tot ce ai,ca o despartire se poate produce si daca mai exista iubire, si dupa ce faci?
Numai vezi alta iesire, din cauza asta eu am sfatuit o sa fie prudenta pe viitor!
Merci mult de msg!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Un sfat pentru oprit din plans si adormit repede ai? nu vreau sa ma duc cu ochii umflati la sk.pup mersi

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Buna! Nu te inteleg cand spui,,trebuie s o terminam,, si eu te intreb e neaparat nevoie sa rupeti relatia? Din moment ce spui ca ai obosit sa plangi,inseamna ca tu ai de suferit in toata relatia asta,bine,tu stii cel mai bine cum iti e. Dar in momentul in care ai o relatie si din varii motive plangi,inseamna ca acolo nu functioneaza ceva si cum ti am mai spus incearca sa vezi daca tine de tine sa repari ceva din relatie,daca nu, pur si simplu detaseazate! Eu asta te sfatuiesc,eu una nu as putea trage de o relatie, de pe urma careia sufar, plang etc. Succes!

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Nu sunt baiat sunt femeie, am 24 de ani si sunt casatorita de 3 ani! Cel mai important e ca tu singura sa decizi ce e cel mai ok pentru tine, dar ajungi in niste momente in care singura numai poti decide si accepti ajutorul celorlalti care mai stiu. Parerea mea cum ti am mai spus o rupete de aceasta relatie!

| AIRIUS a răspuns:

Aaaaaaaaaa!
Si iubeste te pe tine inainte de toate, tu valorezi, tu contezi cel mai mult!
T pup!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Multumesc frumos ca ti-ai facut timp sa ma bagi in seama,ai dreptate,sufar pentru ca el crede ca banii le rezolva pe toate j nu intelege ca am nevoie dde el nu de banii lui, cel mai mult sufar ca ma acuza de niste treburi pe care nu le fac, adevarul este ca nu mai pot suporta am 17 ani acum am venit la scoala j m-a adus el d la scoala.de obicei stateam cu orele dar acum n-am suportat sa stau nc 5 min langa el.l-am simtit rece si indiferent si asta ma omoara.am nevoie de o pauza.simt ca mi se stinge sufletul din c in ce mai mai mlt.mersi pentru sfaturi.u ai o casnicie fericita? scuze daca este o intrebare nesimtita.pup

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Iubita mie imi merge bine,dar fii sigura ca certuri mai sunt,pentru ca nu exista casnicie/relatie fara certuri,iar cine spune, sigur minte!
Ideea e, ca eu am stiut cum sa ma impun de la inceput si intr adevar am langa mine un om care ma merita.ne iubim mult, dar mai mult conteaza faptul ca ne intelegem.
Iti spun sincer, ca mie nu mi place cum gandesti...cand e vb de el,din cate am vazut eu,nu exista o fraza fara cuvantul,,omoara,, si iarta ma daca ma dau impresia ca as fii rautacioasa,dar crede ma ca iti dau un sfat ca la o sora.
Gandeste te ca tu prin faptul ca il iubesti excesiv de mult,persoana ta pentru tine,nu mai conteaza si asta nu e bine!
Tu trebuie sa faci lucruri de care sa te simti mandra,lucruri care te fac fericita,zambitoare,iar omul de langa tine,nu iti ofera nimic.
Si numai,,reincalzi ciorba,, sper ca m am facut inteleasa.
De cate ori ai nevoie de un sfat cald si de o persoana alaturi,scrie mi, te rog!
Te pup si ai grija cum iti cladesti viata, nu uita ca depinde de tine si de alegerea ta!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Mersi mult.o singura intrebare mai am:imi face rau nu mai vreau sa fiu cu el,ma doare numai cand imi amintesc de el, vreau sa ma despart de el dar pur si simplu nu pot, daca nu il vad mai mult de 3 zile nu ma pot opri din plans.crezi ca poate fi vorba de vraji.l-a cum s-a purtat la ora asta putem fi despartita daca era vorba doar de dragoste.crezi ca mai e cv la mijloc? ma simt ciudat, visez numai urat si sunt nelinistita...mersi mult inca o data.t pup.app:de unde esti?

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Sunt din campulung arges.
Ma iubita,si eu aveam unele trairii la varsta ta,plangeam si eu,sufeream si eu,dar nu stiu ce sa zic tu esti un pic cam devastata!
Iti marturisesc sincer ca eu una nu cred in vrajii,adica nici nu am fost pusa in situatii din astea,dar cel mai ok ar fi sa te duci sa vb cu un preot.
Daca ai tu unul al tau duhovin ar fi ok,daca nu du-te si vb cu unul oarecare si spune i cu sinceritate ce sinti, ca numai esti sigura pe tine si ca in momentul in care vrei sa faci ceva, te intoarce ceva anume din drum.
Te mai sfatuiesc sa te duci si cu o bluza sau un obiect de al tau si preotul iti va citi pe haina respectiva 6 saptamani.
Nu vei avea cum sa nu te simti altfel.
Mie imi pare rau ca tu nu ai suficienta putere sa crezi in tine, in puterile tale si sa te gandesti ca el nu te poate domina in felul asta.
Ai id de mess?

| mabo explică (pentru mabo):

Nu nu am voie sa stau pe mess.laptop-ul e al lui j trebuie sa il dau vineri ca ma mut.ma duc sa stau cu cumnata mea j nepotul de 4 ani macar el sa ma mai faca sa zambesc.el nu este de acord sa ies in oras, sa stau pe mess sau sa vb cu altcineva d asta am ajuns asa.de 3 ani nu vb decat cu el.nu am nici rude cu care pot vb inaafara de cumnata mea. abia ast sa plec vineri ca aici simt ca innebunesc.mai vb aici pana atunci daca vrei.simt ca am un gol mare j nu mai am nc un fel de putere sper sa trec peste.eu am trecut niste incercari foarte grele de mik j de aceea am ajuns la capatul puterilor.iti multumesc din suflet ca imi dai atentie.inseamna mult pentru mine.

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Bine iubita!
Si eu iti doresc sa fii fericita si cu siguranta nepotelul tau te va face sa uiti de el.
Te rog mult,gandeste te la tine,iar daca el te iubeste,te va urma oriunde vei merge tu,te va intelege,te va lasa sa comunici cu oameni, pentru ca din cate vad de priveaza de toate astea.
Mai vorbim, multa bafta!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Sincer cred ca m-a privat de toate ca sa ajung asa cum sunt.in fine...mersi mult pentru tot! pup

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

De unde esti tu?

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Focsani,vrancea.dc? pup

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Doar asa vroaiam sa stiu daca erai mai de langa pitesti poate ne si vedeam.
T pup si mai vb ma duc sa-mi culc fetita ca maine e la gradinita.
N buna si fii puternica!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Sa iti traiasca, sa fie sanatoasa! multumesc din suflet.nb!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Buna.cf? m-a sunat dansul la 2 noaptea j mi-a spus ca s-a pus il locul meu j k ii pare rau de cum s-a purtat si k si-a dat seama de cat m-a facut sa sufar, j k e el vinovat k nu si-a dat seama ca ma raneste.el nu si-a ceut scuze niciodata in 3 ani,si nu mi-a spus lucruri de astea, intotdeauna a fost indiferent. oare sa-si fi dat seama c pierde, ca am vb cu el j e total schimbat.s vede k ii pare rau.c spui? pup dlc

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Ce pot sa ti spun e ca oricare ar fi alegerea ta, sa ai grija cel putin de data asta.
Pe el nu inteleg ce l a determinat sa ti spuna ca regreta chiar acum, mai ales ca nu a facut o in 3 ani de zile,niciodata?
Te sfatuiesc sa incerci{asta pentru ca il iubesti tu},DAR pune l la incercare,fa un anumit lucru si vezi cum reactioneaza, nu stiu.nu mi vine nimic in minte acum,dar incearca l!
Sa nu crezi ca orice vorba e si adevarata,ca iar cazi in plasa lui... iubita in primul rand alege cu mintea si dupa cu inima,cand iubesti esti impins sa faci absolut orice,eu te inteleg foarte bine,dar nici pentru ca iubesti,tu trebuie sa te degradezi, invata sa te iubesti pe tine!
Tu pana acum ai facut lucruri care ii placeau lui si care tie iti aduceau lacrimii.
Vezi cum iti e, iti doresc numai bine!

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Fii atenta ce intrebare buna am gasit pe TPU la categoria familie si relatii.intrebarea suna cam asa.o sa ma pot ierta vreodata pentru faptul ca m am lasat injosita?
Asta tii s ar potrivi de minune tie,vezi?
Tu pe moment nu te gandesti cu amanuntul si uite dupa ce trece timpul iti dai seanma de greseala care ai facut o,ca pur si simplu,te injoseai prin iubirea ta asta atat de, mare!
Dupa ce trece un pic timpul, o sa ti dai seama ca am avut dreptate, ideea e ca ar fi ok sa constientizezi si niciodata nu e prea tarziu!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Mersi ca mi-ai rasp.de iubit ma iubeste,l-am pus la incercare spunandu-i ca sunt gravida, el fiind major eu nu, ar fi trebuit sa fuga de mine dar mi-a fost alaturi.ma iubeste, mi-a demonstrat in multe feluri dar la el e problema k nu isi poate stapani nervii. vorbeste cu mine ca cu(scuze kkfonia)un nimeni, asta se intampla in unele perioade. spun ca s-ar putea sa-si fi dat seama c pierde j de asta m-a sunat pentru ca l-am respins ultimele 2 zile j il evitam ceea c nu mai facusem.m-a pus pe ganduri rau.pup

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Iti doresc numai bine si sa fii fericita, nu te cunosc, dar cred ca meriti!
T pup!

| AIRIUS a răspuns (pentru mabo):

Iti doresc numai bine, si sa fii fericita!
Nu te cunosc, dar cred ca meriti!
T pup!

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Iti multumes din suflet, nici nu stii cat m-a alinat faptul ca am mai schimbat cu tine niste vorbe.t pup

| mabo explică (pentru AIRIUS):

Cf? am vazut ca spuneai ca n poti sterge contul de aici, dar toate intrebarile si raspunsurile cum le pot sterge ca poimaine ma mut j trebuie sa ii dau tot c are pe la mine(printre care si laptop-ul si net-ul.)si nu vreau sa vada c am vb p aici j k sufar din cauza lui.pup

| ghiCIne a răspuns:

Citeste asta si urmeaza pasii:
http://www.dedragoste.com/......-dureroasa
Problema se rezolva in timp, nu dramatiza.
Numai bine!:*

| ghiCIne a răspuns (pentru ghiCIne):

Nu poti sa te opresti la primul baiat care-ti iese in cale, poate exista altul si mai special si nici n-ai idee.

| IMC90 a răspuns:

O cura intensiva cu Prozac laughing

Poti incerca sa consulti un psiholog daca simti ca nu ai taria necesara. Desi, psihologul nu poate sa-ti zica nimic nou sub soare.

| mabo explică (pentru IMC90):

Mersi frum.