| Elenutzathaa a întrebat:

Heii TPU! Am nevoie de ceva ajutor(in special de la fete care cred ca au mai trecut prin asta). Sa incep cu inceputul! L-am cunoscut ( pe cel pe care il iubesc cel mai mult pe lumea astalove struck) acum aproximativ un an big grin Avem cativa prieteni comuni si asa am ajuns sa ne cunoastem. La inceput ne intelegeam super bine, pana cand am inceput sa il plac, placutul asta devenind iubire.Cand il vad inima mea aproape iese din piept...stie cineva cum pot face ca el sa afle ca il iubesc?

7 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Vorbeste cu el, vezi daca si el te place si apoi spune-i ce simti tu atunci ca crezi ca esti pregatita de acest lucru, daca si el te place veti fi impreuna.

| thewomaninwhite a răspuns:

Marturiseste-i spune-i ce simti pentru el sau incearca sa ii demonstrezi ca iti place de el

| Elenutzathaa explică (pentru thewomaninwhite):

Tocmai asta e problea mea...nu stiu cum sa fac asta! Nu vreau sa fiu prea directa. El e ceva mai rebel ca sa zic asa. Am vazut ca sta cu fete "cu forme" ceea ce eu nu am sad Ma gandeam ca daca ii spun prea direct nu o sa o ia in serios. Are o inima mare :X si pentru asta il consider motivul pentru care traiesc!

| Elenutzathaa explică (pentru thewomaninwhite):

Da-mi un id ....sa putem vorbi mai amanuntit :*

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Spune-i dar subtil...nu sa te duci la el "auzi ba...te iubesc" ca nu va merge, arata-i ca-ti place de el, iesiti daca si lui ii place de tine incepeti o relatie, nu ii spune din prima ca il iubesti pentru ca isi va bate joc de tine!

| pro a răspuns:

Pustoaico mai cresti... dupa ce ai zis tu aici pun pariu ca nu ai mai mult de 14 ani.

| Alexandraijk a răspuns:

Nu fi fraiera. Tu trebuie sa-l ti in suspans. fa-i niste avansuri. El se va prinde. atunci cand te va intreba care e treaba daca il placi etc tu sa l iei cu poate, dati seama singur sau chestii de genu. lasa l pe el sa te caut. arata i ca ti pasa de el dandu-i tu cate un mesaj din cand in cand. in rest lasa l pe el sa te caute.
Ai incredere. happy
Totusi nu exgera c datu l cu flitul.