| zuzu_3087 a întrebat:

Ajutor.

Buna am si eu nevoie de ajutor.
Sunt intr-o relatie de 2 ani si jumatate imi iubesc mult iubitul.. Dar a aparut o problema in ultima vreme...Mi-am reamintit de prima iubire. Care a fost in 2007 pana in 2008 aveam doar 13 ani atunci iar el 12. Iubitul actual cu primul iubit de acum 5 ani erau prieteni foarte buni pana am ajuns eu aici. Problema este ca acum imi este dor de ce a fost odata. Inca mai am felicitatea primuta de la el de ziua mea la 13 ani si jurnalul. El este in acelasi liceu cu mine eu fiina cu o clasa mai mare ca el. Locuim la cateva blocuri distanta. Acum are si el o iubita..Si totusi dupa 5 ani eu inca simt ca il iubesc. Ce pot face?crying

6 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Sa ramai cu actualul. Celalalt are o relatie, la fel si tu.

| darrio2007 a răspuns:

Ramii cu cel cu care esti acum. Daca fugi dupa 2 iepuri nu ai sa prinzi niciunul.

| R3sPeCt a răspuns:

Renunta ia 1 din 2! trebuie sa stii ca daca iti alegi fostul iubit sunt 2 probleme:
1. daca si el mai simte ceva pentru tine
2. are prietena, si daca si ea simte aceleasi sentimente ca si tine, o sa ii faci un rau enorm.
si sa stai asa, nu e corect fata de actualul prieten.Esti intr-o situatie complicata, dar gandeste-te bine la decizia care o vei lua.Nu poti sta si asa, suferi pentru numic.Imi pare rau, nu stiu exact cum sa te indrum. sad Ai grija de u, ciao

| Lexy ♥ a răspuns:

Pai daca il iubesti mult pe prietenul tau de ce vrei sa te intorci la fostul? Daca te intorci la fostul si pe urma iti este dor de actualul? Eu zic sa te linsitesti si cred ca iti este dor de faptul ca ereati 2 copii si va iubeati dar acum situatia este alta chiar daca te-ai impaca cu el nu o sa mai fie niciodata ce a fost pentru ca atunci ereati 2 copii si va iubeati specific varstei.Acum odata cu trecerea anilor v-ati schimbat si gandirea si comportamentul si clar nu o sa mai fie niciodata ce a fost plus de asta el are prietena si nu are rost sa te bagi aiurea eu zic mai bine sa astepti sa iti treaca starea asta si poate ar fi mai bine sa incerci sa faci anumite lucruri noi cu prietenul tau, merge-ti plimbati.va distrati.va si lasa trecutl la locul lui.Numai bine

| iubesc a răspuns:

Sa ramai cu actualul si sa nu te mai gandesti la prostii...

| Cristina64 a răspuns:

Buna!happyParerea mea este sa nu te mai gandesti la fostul iubit, pentru ca el si-a "refacut"viata, la fel si tu. Ddaca te-ai impaca cu fostul(asta daca si el simte la fel), gandeste-te cat ar suferi iubitul tau actual, mai ales daca zici ca sunteti impreuna de 2 ani jumate, dar si iubita ex-ului tausad...Cel mai bine ar fi sa il uitihappy...Succes!kiss