| Cookiee9712 a întrebat:

am o problema pe plan sentimental si am nevoie de ajutor. sunt intr-o relatie de 2 ani, din care 1 an jumatate l-am petrecut la distanta. ne-am inteles bine, mici certuri din cauza distantei dar alte motive nu am avut. de ceva vreme, din septembrie 2014 am cunoscut un alt baiat, mai mic ca iubitul actual, mai diferit, mult mai diferit. Problema este ca am inceput un fel de relatie cu al doilea, inca iubindu-l pe primul. nu stiu ce sa fac, pe cine sa aleg. Mintea imi spune sa-mi vad de treaba cu actualul. este un om bun, cu capul pe umeri, calculat. celalalt este imprevizibil, spontan. este exact opusul iubitului meu, ma iubesc ambii la fel, cu toate ca este greu de crezut, al doilea tip ma iubeste si el extrem de mult ca primul ...nu stiu pe cine sa aleg, nu vreau sa fac sa sufere pe nimeni, dar batand pasul pe loc ma torturez psihic. ce pot face? multumesc mult.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa te axezi/bazazi pe cel de langa tine.El te poate ajuta la nevoie, te poate face fericita tot timpul.Alegerea este grea dar primul fiind practic plecat va fi mai usor de uitat.

| neutrino a răspuns:

Lasa-te iubita de amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''nu vreau sa fac sa sufere pe nimeni''Pff...In situatia de fata, îi vei face pe amandoi sa sufere. Urasc fetele ca tine, atat de mult incat as vrea sa va dezbrac la pielea goala si sa va tin legate de un stalp la -20°C afara.

| Cookiee9712 explică (pentru anonim_4396):

Urasti fetele ca mine? Nu cunosti toata situatia, primul a fost primul meu iubit, primul barbat din viata mea, lucrurile s-au schimbat fiind la distanta de aici provenind nevoia de atentie din partea altcuiva, am cerut un sfat, nu sa-mi spui ca vrei sa ma legi de stalp la -20 de grade.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cookiee9712):

Bine,vrei un sfat? Iti dau un sfat! Ramai loiala si nu mai insela! Ramai cu primul! Poftim sfat! Multumita?

| Silviu591 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum nu mai poate ramane loiala de acum laughing faptul e consumat

| kiri11 a răspuns:

Trebuie sa iei o decizie big grin este alegerea ta - imprevizibil sau calculat -. Stii cum se spune alergi cu 2 si ramai doar tu. Sau exista si o a II-a optiune. Relatie in 3 big grin doar ca nu se stie daca ei vor accepta. Tu accepti acest lucru, poate si ei. Bafta!

| jojo92 a răspuns:

Cu primul ai doaro relatie platonica, nimic special, doar gandul ca sunteti de mult impreuna si vinovatia ca il inseli tetine langa el, iar al doilea vrea doar sa te cunoasca si sa faca sex cu tine apoi sa mearga mai departe.Ideea este ca ori traiesti cu amandoi si profiti de fiecare clipa ca sa fii fericita sau doar cu unul, ori iti gasesti alt iubit nou si mergi mai departe in viata.Nici unul din cei doi nu iti estesuflet pereche.

| Wayne07 a răspuns:

Eu zic sa-l alegi pe al doi-lea ca daca l-ai fi iubit atat de tare pe primul nu te-ai fi "indragostit" de al doi-lea!

| Silviu591 a răspuns (pentru Wayne07):

"doi-lea" se scrie legat. DOILEA