| Bumbii a întrebat:

AJUTOR! Inima mi-e zdrobita complet! Am avut un iubit pe care eu inca il mai iubesc dar el spune ca nu.

Nu stiu cum s-a intamplat asa de repede tot.

el sta in Italia

Anul trecut pe vremea asta era tot frumos, el ma iubea, eu tineam la el dar inca nu i-am spus ca il iubesc. In iarna i-am spus ce simt tot, ca il iubesc, ne facusem si planuri. In iunie s-a schimbat tot. Mi-a trimis mesaj ca nu mai vrea nimic si ca nu ma mai iubeste. Cand mi-a zis asta am crezut ca innebunesc.

M-a si blocat pe facebook. M-a deblocat si acuma ii las mesaje ca nu pot fara el si ca sa se mai gandeaasca ca eu il iubesc mult. Intr-un sfarsit imi raspunde dupa cateva saptamani de plans. Spune ca ii pare rau si ca nu are rost sa mai insista nu mai simte nimic. Eu nicicum nu il pot scoate din inima, gand, suflet. Simt ca fara el nu am aer.

Astazi m-am hotarat sa-l uit. Vreau sa-l uit si sa nu-i mai scriu, nu inainte de a-i lasa un mesaj incare sa-l fac sa sufere el.

Va rog AJUTATI-MA sa scriu acest mesaj ca sa il fac sa simta macar un sfert din suferinta mea. Ce sa ii scriu in ultimul mesaj? Vreau sa fie ceva care sa-l doara.

8 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Nu mai incerca nimic nu ii mai da atentie. Distanta va despartit si multe altele. Poate ca el si-a gasit pe altcineva si nu mai are rost sa te implici. Incearca sa legi o noua prietenie cu altcineva si niciodata nu se merita sa suferi pentru cineva. Si nu uita sa zambesti si sa fii tare.

| Torres92 a răspuns:

Daca ii zici ca ai facut sex cu prietenul lui cel mai bun..sigur il bagi in boala
Vine din Italia sa iti ceara explicatiilaughing

| anamary a răspuns:

Sti ce-l va durea cel mai tare? Sa te vada fericita,plina de viata si optimista,FARA EL! Mesajele de adio, incercarile de a-l face gelos cu altul, sunt doar niste metode disperate.
E ca si cum ai scrie pe fruntea ta:hei! te iubesc de mor, nu pot trai fara tine! de aceea incerc sa te fac sa suferi ca sa te razgandesti!
Sti ce ar trebui sa faci? Sa iti traiesti viata, sa iti umpli ziua cu prieteni pasiuni si obiective.
Si mai presus de toate, ia-ti un timp in care sa-ti "vindeci inima".Un timp in care sa fi doar tu cu tine si pasiunile tale.Nu incerca sa intri intr-o relatie cu un baiat atunci cand esti suparata, caci iarasi va fi o relatie nepotrivita! Cand esti suparata, orice gest banal al unui baiat ti se va parea extraordinar si iar te vei indragosti de cine nu trebuie.DOAR in momentul in care il vezi pe strada si il vei vedea doar ca pe o cunostiinta nu ca pe un iubit poti afirma cu tarie din tot sufletul tau ca esti vindecata.Continuati viata, nu merita nici macar osteneala sa-i mai scrii vreun mesaj

| IcyBlu a răspuns:

Nu ii scrie nimic. Din ce vad situatia e clara. N-ai nevoie nici sa ii arati cat suferi din cauza lui si nici sa te deranjezi sa il faci pe el sa sufere. happy

| Tech212 a răspuns:

Nu poti face un om sa sufere din moment ce acea persoana a decis sa te scoata din viata ei.Ce vrei tu sa faci acum este pur si simplu o razbunare care nu prea o sa-ti iasa.

| yulyan32 a răspuns:

Vrei sa il faci sa sufere?laughing) spune-i ca esti gravida rolling on the floor.....sau asta nu mai merge din cauza ca nu te-ai vazut cu el de 1 an laughing).In fine, el te-a lasat deoarece iti promit ca a gasit,, una mai buna" in italia.....nu cred ca ai ce sa ii faci

| iiLarisse a răspuns:

Heiii da-mi addhappy justme_lary ca sa iti spun happy

| niZe a răspuns:

Păi, dacă nu mai simte nimic pentru tine, îți spun sincer că nu poți să-l faci să sufere sentimental. Dar, poți să-l uiți căutându-ți pe cineva care chiar te consolează și te iubește, în loc să îți pierzi timpul plângând pentru cineva care nu simte nimic pentru tine. Ciuswinking