| alissya a întrebat:

Ajutati-ma si voi caci eu cred ca o iau razna worried
deci, am (sau cel putin aveam)iubit de aproape 2 ani, relatia noastra nu a fost una perfecta, dar o mentineam cat de cat mai ales ca lasam mult de la mine din cauza ca il iubeam asa mult si inchideam ochii in multe cazuri. Cand am plecat din tara in urma cu mai bine de 3luni, am vorbit cu el, si l-am rugat sa fie sincer cu mine, sa imi spuna daca vrea sa continuam relatia chiar daca 3 luni sunt departe de el, nu e mult timp si oricum ma intorc, a fost de acord, fara ezitare.In decursul acestor 3luni, am pastrat legatura cu el, in fiecare zi vorbind la telefon, mesaje, deci practic o legatura strana intre noi, ne mai certam noi si in timpul asta din cauza ca ma cam mintea cand iesea undeva, insa nu am facut din asta tragedie, suntem tineri si nu vreau sa il tin legat, si am trecut peste asta, chiar daca era vinovat de multe ori.
Acum 2 saptamani, ne-am certat, mi-a zis ca vrea sa ne despartim, ca nu ne mai intelegem ...cu greu am acceptat, am vrut sa vad ce face, se abtine sa nu ma caute ce face de fapt. dupa 2 zile, am primit un mesaj de la el in care spunea ca i pare rau pentru ce a spus si ca sa il sun.eu logic l-am sunat, am discutat(din nou) si iarasi am hotarat sa trec peste asta.
Ok, dupa 3 zile cand am vorbit la telefon cu el, din vorba in vorba a ajuns sa imi spuna in felul urmator : ca eu nu am vrut sa il ascult pe el si am plecat, ca nu ma mai iubeste cum m-a iubit si ca aproape ca m-a scos din inima lui straight face, am cerut sa mai imi repete odata ce a spus ca sa imi dau seama ca e realitate si nu vis, mi-a repetat inca-odata si inca odata, daca ii ceream de 1000 de ori de atatea ori imi repeta. L-am intrebat, daca e asa cum spune el, de ce in urma cu cateva zile mi-a trimis mesaj ca ii pare rau? la care imi raspunde : pai, eram plictisit nu aveam ce face, si daca tu ai pus botu´eu ce sa iti fac. Am crezut ca se prabuseste cerul pe mine, dar nu am inceout sa plang, nici macar nu imi venea sa plang, pur si simplu nu imi venea sa cred ce auzeam. Am decis sa il las in pace, acum dupa doua zile, iar primesc mesaj de la el care zice : ´orice as spune eu tot te iubesc´, normal ca nu l-am sunat nu i-am dat nici un semn, si nici nu o sa ii dau.
Deci, prin concluzie omul asta isi bate joc de mine si de viata mea, nu are pic de respect si nu merita nimic, asa incep sa vad eu lucrurile de la o vreme, si cu toate astea sunt constienta ca inca il iubesc. Voi ce credeti din toata intamplarea asta care v-am spus-o aici? De ce vorbeste asa cu mine din moment ce mi-a zis acele lucruri, de ce azi ma iubeste si maine nu ma mai iubeste, ma intreb m-a iubit vreodata in viata lui?
Credeti-ma ca sunt cu nervii la pamant, nu prea am prieteni aici, nu pot spune la oricine treburile astea, simt ca innebunesc nu stiu ce sa fac.Cateodata stau si ma gandesc cat am putut fi de fraiera ca i-am acceptat atatea, ca i-am permis atatea, si din cauza asta s-a ajuns pana aici.
Va rog, daca aveti rabdare sa cititi, dati-mi si voi un sfat, ca eu una simt ca innebunesc, mi-e greu sa dau cu piciorul in 2 ani, dar mi-ar fi greu si daca as continua. Nu stiu sunt confuza, sunt terminata psihic aproape...
Fundita!

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Dupa toate neplacerile pe care ti le-a pricinuit o asemenea relatie zbuciumata, cred ca a sosit timpul sa-i pui capat. Din tot ce ne spui rezulta ca prietenul tau este afectiv instabil, cu un caracter nehotarat, nici el nu stie care-i sunt adevaratele scopuri; sau poate ca nu te iubeste indeajuns ca sa te protejeze de asemenea fluctuatii sentimentala care te fac sa suferi.In locul tau, as pune punct unei relatii care mai mult te face sa suferi decat sa ai vreo certitudine. Dar, desigur, inima ta stie cel mai bine.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii cum este sa cosi la o panza care se tot destrama? Stii, ca doara ai cusut timp de 2 ani.
Ma bucur ca ai luat aceasta decizie acum, chiar daca ti-este greu, este timpul sa mergi mai departe. Normal ca nu este usor, ca doare, dar este si un lucru de invatat din asta, vezi cat de departe mergi cu lasatul de la tine, si inca un lucru, aceasta trebuie facuta de ambele parti, asta este cel mai important lucru de invatat.
Domnul fie cu tine.

| Ririru a răspuns:

Asa sunt majoritatea baietilor.
Intai isi bat joc de tine, dupa vai cat te iubesc. happy. Nici macar EI NU STIU CE`SI DORESC! Noi de unde sa stim?

Probabil mai simte ceva pentru tine.Si chiar regreta. De simtit, mai simte, o persoana nu se uita chiar asa usor.[parerea mea].

Asa sunt baieti, se dau importanti pana pierd persoana iubita!

| justmeesb a răspuns:

Doi ani inseamn intr-adevar ceva dar viata ta crede-ma e mult mai importanta, nu se comporta normal si prin tot ce face se joaca cu inima si nervii tai.Cand iubesti pe cineva ii treci ce vederea multe dar se poate ajunge in asemenea situatii si care ori accepti tot ce face ori o lasi balta. Nu pari genul de fata care sa faca compromisuri doar ca sa nu fie singura. Ia-ti inima in dinti si ia o decizie de care o sa te feliciti peste ani.Bafta!

| alissya explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi, insa daca ati stii ce greu imi este mai ales ca peste cateva zile ma duc acasa, imi vine sa mor, cum zicea Mike, pana nu voi gasi pe cineva cred ca tot asa greu imi va fi, deci nu stiu, imi e asa de greu, si stiu ca daca se intoarce iar o sa cedez, nu stiu de ce dar presimt sad
nu as vrea sa se intample asa dar... of crying
va multumesc mult pentru sfaturi :*

| alissya explică:

Multumesc mult pentru sfaturi, toate or sa ma ajute, sper sa reusesc sa trec peste asta, si mai ales sa invat in viitor ce sa fac.
Imi pare rau daca era dupa mine la toti va dadeam fundita, chiar si lui Cezar care 20% din ce spune se aseamna e adevarat, va multumesc happy

| alissya explică:

Iti multumesc pentru incurajare draga (anonim), crede-ma ca imi este enorm de greu, dar sper sa reusesc sad

Răspuns utilizator avertizat
| Mike_7143 a răspuns:

Pana iti vei gasi alt barbat de care sa te indragostesti, vei tot suferi...
Sper ca ai inteles ce ai de facut!winking

| mrrry a răspuns:

Hey sincer te inteleg perfect si eu am trecut prin acelasi lucru doar ca la mine a fost o perioada d timp mai scurta pana cand mi-am dat seama ca sunt luata de fraiera.
Sincer e bine dk esti departe si nu il poti vedea macar o perioada. Cel mai bun lucru este acum sa iti ocupi timpul si sa faci mereu ceva sa nu te mai gandesti la el si la clipele frumos p care presupun ca le.ati petrecut impreuna. E cel mai bine.
Eu cred ca el mai este cu cineva si cand se cearta cu respectiva isi zice hai ma dk nu mai sunt cu asta sa fiu cu cealaltastraight face.
SuCCess o sa ai nevoie ca sa treci peste:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca imi pare rau pentru tine sad
dar asta este, trebuie sa treci mai departe.omul acela era un nesimtit si nu merita o fata ca tine.treci mai departe! stiu ca iti este greu, dar gandeste-te cat rau ti-a facut si asa il vei scoate mai repede din inima.iesi si tu cu prietenii in oras, distreaza-te, plimbate, fa sport. orice ca sa iti ocupi timpul.omul acela era chiar un nesimtit si nu merita o fata ca tine, asta e, iti gasesti in timp altul, are balta peste.stiu ca suna destul de usor dar e al naibii de greu, dar trebuie sa fii puternica si sa nu te mai lasi calcata in picioare de un.prost! ca sa nu zic altfel...ai grija de tine kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de Cezar(care probabil seamana putin cu fostul tau). toti au fost de aceesti parere. E timpul sa incetezi sa mai faci ceva de dragul relatiei.si e cazul sa te apuci de facut ceva pentru TINE! Eu cred ca omul asta nu te merita asa ca... daca deja primul pas a fost facut.MERGI MAI DEPARTE! bafta multa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off, draga mea ce poveste...nu stiu ce sa iti spun. dar cred ca nu te merita.trebuie sa fii tare.sa il lasi in pace.sa nu il mai cauti.cu cat il cauti mai mult, cu atat e un prilej pentru el sa te faca sa suferi. ori incerci sa iti gasesti pe altcineva. ori te afunzi in munca sau studii ce faci tu ca sa uiti.iti va fi greu, dar sunt convinsa ca timpul le rezolva pe toate.deci,te rog din tot sufletul, nu il mai cauta.stiu ca il iubesti dar nu te merita. 2 ani de zile i-ai suportat fitele. pune punct.ai grija de tine

| Cezar_4681 a răspuns:

Alissya... O sa crezi ca sunt nebun. Dar intamplarile astea nu spun neaparat ca nu te place.Incearca sa il eviti o vreme si daca e cazul il ai inapoi in 4 zile.happy Sper ca te.am putut ajuta. Te.am pupat!:*