| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Va rog frumos sa imi dati si mie un sfat, sunt disperat. Ma numesc Alex am 17 ani si am o relatie la distanta cu o fata tot de 17 ani. Relatia rezista de 1 an jumatate. Eu sunt in Romania, mai exact Craiova, iar ea in timpul scolii in Italia. Vara, Iarna in vacante ne vedem happy Am asteptat amandoi, cu nerabdare sa vina vara asta ca sa ne vedem. Normal ea trebuia sa ajunga pe 24 iunie in tara, dar mi-a facut o surpriza si a ajuns pe 13 iunie ca sa stam mai mult impreuna, astfel renuntand la un spectacol de-al ei. A venit in tara toate bune si frumoase, ne-am inteles, am facut multe chestii impreuna. Joia trecuta am stat pe leagan si am plans amandoi ca nu vrem sa ne pierdem, ea imi spunea mie asta plangand.eu ei. Apoi vineri de dimineata ne-am intalnit si ea a trebuit sa plece la bunici, pentru ca ea cand vine in RO, sta la bunici nu stain Craiova cu mine, sta la bunici la cativa km distanta. Sambata seara am vorbit la telefon si mi-a spus ca nu are prieteni, si chiar asa este ea nici in Italia nici in RO nu are prieteni deloc, sta mereu in casa si ca in viata ei sunt DOAR eu si cu inca o fata. Mi-a zis ca vrea sa se distreze. iar eu i-am spus ca sa aiba grija cu cine si in ce fel sa se distreze. Duminica seara am sunat-o eu si i-am spus " Te-ai distantat de mine, intr-un fel.nu ma mai suni asa des" si ea mi-a zis ca da a observat deoarece s-a plictisit de relatia aceasta. Mi-a zis ca vrea o pauza. Am luat o pauza de Duminica seara pana Joi seara timp in care ne-am mai cautat. timp in care ea a dat mesaje noii mele prietene sa renunte la mine ca ea va ramane cu mine sad. Si joi noaptea imi da mesaj si imi spune ca vrea sa incheiem aici relatia ca ea nu ma mai iubeste, ca e plictisita, ca numai poate la distanta. Nu inteleg. Cum joi putea sa planga si cand ii ziceam ca o iubesc ea imi zicea de 3 ori acelasi lucru si plangea.cum putea sa faca ceva cu mine daca nu ma iubea, iar in 3 zile sa spui " Nu te mai iubesc". Astazi este Sambata, Joi ne-am despartit, Vineri nu m-a sunat absolut DELOC. Numai stiu ce sa fac va rog sa ma credeti crying, simt ca se rupe ceva in mine.atatea vise timp de un an jumatate.sa se spulbere in cateva clipe fara ca nici unul din noi sa fi gresit? Ce se poate intampla cu ea.ca intr-o zi sa ma iubeasca.si a doua zi sa imi zica, ca nu. Ea s-a jurat ca nu si-a gasit pe altcineva.si o cunsc cand spune adevarul. Nu e vorba de altcineva, a spus ca nu se mai simte in stare pentru o relatie, nu stiu crying. Ajutati-ma cu niste sfaturi.
Vorbim mai multe la id : tma_alex

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inteleg ca, deja ai o "noua prietena", dupa cum spui. Atunci, care-i problema?

| XxLorexX a răspuns:

Adevarul e ca nu ai cum sa nu mai iubesti pe cineva in cateva zile. Sunt doar cateva motive : ori simte ca nu mai poate continua o relatie la distanta, ori s-a indragostit de altcineva si nu vrea sa te faca sa suferi spunandu-ti asta. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea fata in fata si sa clarificati lucrurile, roag-o sa iti spuna adevarul, indiferent care ar fi acesta. Poate trece printr-o perioada confuza si nici ea nu mai stie ce vrea. Eu iti urez succes in a clarifica lucrurile, stiu cum e o relatie la distanta si cat de mult suferi.

| Crivi a răspuns:

Ce sfaturi sa primesti? e simplu NEXT...
nu esti primul` si nici singurul care a suferit sau a fost "mintit" asta e viata asta e viata...nu e prima nici ultima fata din lumehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma baiete? ma si crocodilul plange, cand isi papa prada dar asta nu inseamna ca il doare-n p.a de victima lui.asa si tu cu putoaica ta.stii tu cat e in stare sa minta o femeie? se f.e cu tine de mana si daca observi zice ca nu e adevarat.ba mai mult. zice ca ti se pare.

| Everything a răspuns:

Cauta-ti pe altcineva si cand va vedea ca deja ai uitat-o va vrea sa fiti din nou impreuna

| FireSenz a răspuns:

Si eu am avut o relatie la distanta timp de 2 ani care de altfel s-a si incheiat... Distanta ne-a adus impreuna, distanta ne-a despartit in cele din urma.Pe atunci eram sigur ca va rezista relatia dar acum nu mai cred in relatii la distanta pentru ca mereu intervin impedimente.Parerea mea e sa incerci sa o uiti pentru ca mai devreme sau mai tarziu vei suferi si ti-o spun din experienta

| AlexTma a răspuns:

Intrebarea mea consta de fapt in niste sfaturi ce ar trebuie sa fac.sa o astept. daca este normal, poate daca ea trece printr-o perioada foarte grea si nu isi da seama de moment ce face. Sau chiar s-a inchis totul. Eu nu vreau sa cred ca s-a inchis totul.cred ca are o perioada ciudata sad

| AlexTma a răspuns:

@ LorenaJB,i-am spus ca vin eu la ea la bunici sa vorbim si a zis ca nu vrea sa ma vada ca iubit, poate ca amici happy Zilele astea trebuie sa vina in Craiova cu varul ei, si vom iesi la un suc ceva.sa ne plimbam, sper ca atunci cand este langa mine sa isi dea seama de ceea ce face.sa isi revina crying.

| corina_1764 a răspuns:

Buna sunt corina sfatul meu ca ea vrea sa ai arti mai multa iubire daruiestei o flore si spune-i vorbe dulci si cereti iertare chiar daca nu ai gresit si asta functioneza, dar relatia la distanta nu functioneaza crede-ma.Ati doresc succes an viata si an dragoste