| Andreivarzaru1995 a întrebat:

Ajutorlaughing! Ma obsedaza de câteva zile o fata pe care am întâlnit-o ...am impresia ca sunt îndrăgostit de ea, dar nu am timp momentan de așa ceva. Cls a 12a învăț pentru bac. Si de câteva zile nici nu ma mai ma pot concentra bine la invatat, învăț cu 50% mai greu ceea ce ma enervează cumplit. INTR-un fel o urăsc pentru starea asta.(Menționez ca am văzut-o o singura data, iar după i-am dat add pe Facebook) dar nu am vb cu ea pe Facebook. nu stiu ma fascinează pe mine ceva le ea, nici eu nu știu sincer ce. Tot ce vreau e sa o uit cumva, ca stare mai nașpa intr-o perioada așa grea nu am avut. Cine are un sfat sa mi-l lase aici. (Mai Menționez ca are prieten ) deci nu o pot aborda pe Facebook decât intr-o limita daca intelegeti. As vrea sa ii găsesc niște defecte care sa ma facă sa imi schimb părerea despre ea dar nu prea am cum pentru ca nu Ieșim împreuna iar pe Facebook nu prea se poate așa ceva. Dau fundă PTR un sfat pertinent.

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Stimate, nu zic ca nu-s de acord cu relatiile. Daca aveai o relatie de ceva timp cu o fata, ea te-ar fi inteles si TE-AR FI INCURAJAT> In aceste momente, iti doresti o fata care NU DOAR SA TE IUBEASCA, CI SI SA FIE ALATURI DE TINE, fiind in prag de examen si stiu exact ceea ce simti. Sfatul meu este s-o uiti rapid, gaesti metode. Altele sau daca nu poti vorbi cu ea NUMAI SA NU-TI CORUPI RANDAMENTUL SI CA MUNCA PE CARE O depui sa fie diminuata. TU trebuie sa-ti construiesti un viitor. AIa flat de gand ce planuri are ea pentru viitor?
Daca nu-i place sa zboare? Daca sa pierzi oportunitatea de a zbura prin viata din cauza ei? Concnetrewza-te. Si apropo, verbul a zbura este folosit la figurat. Intelegi ceea ce vreau eu sa subliniez...

| Andreivarzaru1995 explică (pentru Exilee):

Nu stiu imi vine sa plâng de oftica... Nu am mintea liberă si parca nu pot sa ma descatusez, asta e a treia zi si chiar nu înțeleg ce rasa masi sa fac ca e a 3a zi. Parca am o piatra in frunte așa ma simt. Ceva ce nu imi da voie sa gândesc deschis un fel de drog, câteodată cu multă concentrare resusesc dar pentru câteva secunde după cad Iara pe gânduri. Aiurea rău

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Trebuie sa accepti situatia, daca iti impui sa o uiti, nu ai cum pentru ca iti vei aminti de ea

| Public22 a răspuns:

Eu zic ca cel mai mare defect al ei este ca are prieten. laughing Te ajuta cu ceva asta? Fii atent, cel mai bine ar fi sa intri intr-o relatie cu o alta fata, poate cu țîțe mai mari. laughing

| ribe a răspuns:

Poate are cancer

| Andreivarzaru1995 explică (pentru ribe):

Poate... laughing) ceva mai pertinent