| c0smin1234 a întrebat:

Am o poveste mai lunga si sper ca cineva sa o citesca, dar o sa incerc sa scriu cat mai pe scurt. Anul trecut poate pe vremea asta sau spre luna septembrie sa zic as aproximativ, mi-a atras atentia o fata pe Facebook ceea ce ma gandesc ca e normal, era ceva mai special nu cum vad in fiecare zi. Stiu ca era din liceu cu mine dar mai multe nu stiam, in fine au trecut cateva luni si la un party unde am fost mai multe persoane am vazut-o si nu stiu de ce o tineam foarte foarte bine minte. Problema e ca nu am avut atunci curajul sa fac nimic, nici macar sa ma bag in seama, lucru pe care il regret acum si stiu ca nu o sa mai fac greseala asta niciodata. Dupa cateva zile am zis ca e ok trec peste, se intampla, o uit, dar nu e asa deloc. Au trecut vreo 6-7 luni si inca in fiecare zi ma gandesc la ea. Nu mai am vreo sansa sa ma intalnesc fata in fata sau altcumva, deci nu stiu ce sa fac. Nu prea as aborda online pentru ca mi se pare ca as fi destul de slab daca as face asta, dar totusi de vreo 2-3 luni sunt intr-o stare destul de naspa. Nu pot sa ii spun neaparat depresie, insa nu am chef sa fac nimic, ma simt foarte obosit. Pot sa rad, sa glumesc, dar imi simt interiorul cum se zbate, nu stiu cum sa explic. Ce as putea sa fac? Nu stiu daca ar conta, insa am aproape 20 de ani. Simt de parca nu mai sunt eu... Ma poate ajuta cineva cu un sfat ceva?

Răspuns Apreciat de Editori
| GenRex a răspuns:

Lasă-ți rușinea deoparte, atunci când o sa o vezi următoarea dată, intra în vorba cu ea, ca nimeni nu o sa zică nimic. Nici o fata nu o sa creadă ca dacă ii scrii online înseamnă că esti slab. Eu personal is fata și nu cred asta. În orice caz propune-i sa ieșiți la un suc, sau la o înghețată, sau la plimbare, sau în parc, oriunde. Și atunci poți sa i te destăinui sa ii spui adevărul, și crede-mă ca dacă ii vei spune/dacă vei proceda asa, te vei simți mult mai bine decât acum.

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Смотри в период и не смотри назад (Priveste inainte si nu privi 'napoi"), zice Puskin intr-o poezie.

| Emma30555 a răspuns:

Te ai îndrăgostit, poți sa încerci sa o abordezi, poate te place și ea, măcar încerci, dacă nu iese nimic măcar ști un lucru și o sa treci mai ușor peste, căci vei ști și în timp te vei îndrăgosti de alta fata, dar măcar da ți o șansă și vezi ce se întâmplă

| Uvox a răspuns:

Da. Lasa trecutul in pace. Ce a fost, a fost!
Ce poate părea special poate doar pare. Daca iti plăcea, ar fi fost ok să te duci să vorbești cu ea.
Nu ai facut-o. Asta e. Invata din experienta asta si mergi mai departe. Ai toata viata in fata. Sunt sigur că vei cunoaște pe cineva mai bun. Garantez!