| teroalex008 a întrebat:

Ajutor VA >ROG Uitati care este povestea mea. In urma cu 2 luni i-am spus unei fete ca o plac foarte mult si ca tin la ea. Ea mi-a spus ca ma considera dragut si ea spus unui coleg de-al ei ca ii place de mine DAR a mai zis si ca are probleme in familie si nu vrea sa aiba o relatie acum. De atunci vb pe mess cam in fiecare zi si la scoala doar ne zicem buna, cmf si ne continuam drumul( ea nu este in clasa cu mine). In urma cu doua zile am vrut sa intru in clasa la ea, am deschis usa si era fix in fata, i-am spus buna, ea mi-a raspuns iar dupa accea cineva m-a strigat si eu am lasat usa intre-deschisa. Ea a venit si sa rezemat de usa si am intrebat-o cmf, ce ore ai, mi-a raspuns iar dupa aceea i-am spus pa...

stiu ca nu actionez bine... puteam sa mai vb cu ea si poate in aceea zi ne si sarutam... dati-mi un sfat va rog. Eu vreau ce sa ii spun intr-o zi ca sa o pot saruta si sa vad reactia ei pentru ca m-am saturat sa stept.
Eu am 16 ani si ea la fel.
mersi mult dau funda

2 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Inca trebuie sa va cunoastetiwinking. daca ea a spus in urma cu 2 luni ca are probleme in familie, si ca nu vrea o relatie, poate acum lucrurile stau altfel. faptul ca se rezemase de usa atunci cand cineva te-a strigat, arata ca s-ar putea sa te placa(mai mult ca un prietenwinking ). cand te mai intalnesti cu ea, incearca sa vb mai mult, dar calm, nu-ti pregati discursul. vb pe mess cu ea, cunoasteti-va! iesiti impreuna pe la un suc, si dupa un timp, sg veti stii mai multe unul despre celalaltwinking. si vei vedea ca dupa cateva intalniri, vei putea aborda subiectul "voi 2". cine stie... poate vrea si ea sa te sarute, dar nu are curajwinking. bafta!

| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

Bun..sa incepem de la inceput.:
O relatie e foarte greu de intretinut.Intotdeauna baietii trebuie sa faca primul pas.Tu trebuie sa afli ce-i place, ce-i starneste curiozitatea, si ar trebui sa incerci sa tii cat mai mult discutia.Propune-i sa vina la tine in clasa,sa-i arati ceva ce stii ca ii place, fa-o sa fie cat mai aproape de tine! Mai ales un sfat foarte bun:Invit-o acasa la tine sa va faceti temele sau gasesti tu un motiv, dar atentie: sa nu-i propui sa mergeti la ea acasa, fiindca daca are probleme in familie, v-a refuza si va fi timida.Va sta cat mai departe de tine,de frica sa nu insisti cu ideea mersului la ea acasa.
Dupa ce trece o vreme,incepe sa o inviti la un parc de distractii,la un suc,la o pizza etc., desigur, platind tu, altfel ea se v-a simti jenata! Daca faci ce ti-am spus, sigur o vei cuceri happy
BAFTA! FUNDITA? happy