| Mihai_3714 a întrebat:

Va rog HELP: Nici nu stiu cum sa incep. Sa spunem ca imi place de o fata foarte mult, i-am spus acest lucru in urma cu doua luni si mi-a spus ca ma considera dragut dar nu vrea sa aiba o relatie acum pentru ca are probleme de familie. De atunci vb tot timpul pe mess dar nu foarte serios iar la scoala cand o vad ne zicem doar buna, cmf si gata pa.
Intr-o zi am venit la ea in clasa am deschis usa iar cand am vazut-o i-am spus buna si dupa aia m-a strigat cineva asa ca m-am intors, ea a venit si sa rezemat pe usa si m-a intrebat ce mai fac. Felul in care a venit ma face sa cred ca sa razgandit dar e cam timida... dar daca ea este timida eu sunt si mai timid.
Cu ce vreau sa ma >>sfatuiti Vreau ca intr-o zi chiar maine sa vb cu ea si sa i spun ceva de genu: ``Nici nu stiu cu ce sa incep`` si dupa aia sa o sarut ca sa vad reactia ei sau sa o pun sa inchida ochii cateva secunde asa in gluma si sa o sarut...
ma rog... m-am cam saturat sa astept asa ca vreau sa stiu daca ce o sa fac este bine sau o alternativa cale. Multumesc dau funda.

5 răspunsuri:
| aLina_8828 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa o saruti...
Vorbeste cu ea fata in fata.
Sau pe mess macar si vezi daca te place iar dupa asta ai putea sa o sarutihappy

| Mihai_3714 explică:

A am uitat sa mentionez: am 16 ani iar ea la fel

| BLG a răspuns:

Buna...eu nu prea cred ca ar fi bine sa o saruti asa din senin:d.

mai bine o inviti la o prajitura si ii faci chestia aia ca in filme, adica ii spui ca e murdara pe buze sau ceva de genu':d si apoi o saruti:*

sper ca ti am fost de folos :*

si daca da te rooooog sa ma anunti cum a fost

plllls...ca m ai facut curioasabig grin

chiar daca o saruti, dar nu faci cum am sp eu sa ma anunti

plsss
puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

| SoWhat_3024 a răspuns:

Stiu si eu thinking sarutul poate fi totodata o placere si totodata nu thinking adica daca s-a razgandit va fi o placere daca nu probabil ca te va opri imediat.Eu zic mai bine sa nu risti chiar din prima. Vorbiti si voi mai mult si daca vezi ca devine mai 'sociabila' ii zici "Nu stiu cum sa incep da' as vrea sa iti spun ceva." probabil o sa te intrebe ce si smug.

| Elenahhhhh a răspuns:

Mai intreab-o odata si ai zis ca nu esti o fire timida deci spune-i ce simti pentru ea si intreab-o si uh ce simte pentru tine sau o mai intrebi o data si ii oferi un cadou funda?