| cristina a întrebat:

Ajutorr...tot am dat eu sfaturi pe aici cum sa se uite un baiat dar e foarte greu. m-am despartit de prietenul meu dupa un an si... mie foarte greu sa depasesc momentul nu stiu cum. niste sfaturi ceva si pentru mine?

5 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Gandeste'te ca sunt persoane care au trecut peste ani de zile de relatie, e greu, eu am trecut peste o relatie de 2 ani si 6 luni, o luna am stat in casa am ajuns de 4 ori la spital ca mancam odata la 3-4 zile.
Important e sa nu te inchizi, sa iesi sa te distrezi, nu e nici o metoda de a uita totul intr'un moment, doar timpu vindeca ranile. :*

| stweety10 a răspuns:

Sa nu stai niciodata singura. Sa iesi cu prietenii, sa te distrezi, sa ai mereu o ocupatie. Eventual sa iti faci un nou iubit, poate cu ajutorul lui il vei uita pe ex.

| Axel_9404 a răspuns:

Pai cauta un baiat care sa-ti placa si care sa doreasca sa te faca sa iti reviitongue sa te faca fericitatongue sa iti inlocuiasca amintirile vechii cu unele noihappy nu e greuhappy incearcatongue :* bafta

| darkgirl_9581 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. Trebuie sa iti impui mai mult nu esti singura careia ii s-a intamplat chestia asta trebuie mereu sa iti repeti ca esti o persoana puternica si ca poti trece peste orice. Trebuie doar sa ai vointa. Incearca sa iti ocupi timpul cat mai mult si nu uita baieti sunt peste tot trebuie doar sa ii alegi cu grija ...Multa bafta! ( merit o fundita?batting eyelashes )

| sallysirop a răspuns:

Lorena, tu trebuie sa pierzi orice legatura cu el, stergi nr, idu, poze, daca il intalnesti pe strada treci mai departe si nu il bagi in seama. pentru ca stii si tu ochii care nu se vad se uita. trebuie sa fi puternica, curajoasa, sa ai vointa si vei reusi. noi fetele putem sa si suferim, dar putem fi optimiste si vesele. Un zambet iti va alunga toate lacrimile. iesi mai des cu prietenele tale, distrati-va si totul o sa fie ok. nu trebuie sa te gandesti ca il iubeai, daca va iubeati nu va desparteati... Doamne Doamne are ceva mai bun pentru tine. iti doresc mult succes, si eu am trecut prin asta stiu ca e greu, dar tu esti o fata frumoasa si nu trebuie sa suferi dupa un baiat. cum nici el nu plange dupa tine. tongue ai grija de tine big hug