| AlexandraIleana a întrebat:

Va rog din suflet sa imi spuneti parerea voastra. Este vorba despre inselat. O sa zic scurt. Sunt intr-o relatie cu un baiat de imd 9 luni la distanta. Nu este problema cu distanta ca nu ne vedem chiar asa de rar..intr-un fel. In fine. La inceputul relatiei cat timp era in oras la mine( ii din orasul meu) pana sa inceapa faculta m-a inselat si m-am despartit de el. S-a intors la mine, m-a ales pe mine si l-am iertat pentru ca inainte cu 2 luni m-a dezvirginat si mi-a fost greu sa nu-l iert. A fost tot, frumos..Pana acuma intr-o seara cand a fost momentul adevarului.M-a intrebat daca m-am sarutat cu cineva de cand ne-am combinat si da i-am recunoscut. S-a intamplat acum o luna si ceva, m-a sarutat cu un prieten da eu cu iubitul meu eram despartiti si cum eram nervoasa m-am sarutat cu ala dar mi-e prieten atata tot n-am nici o tangenta cu el si prietenul meu stia asta. Si l-am intrebat si eu dar tu? si mi-a zis ca da ca acum 2 luni ca cica eram despartiti si a iesit in oras si s-a sarutat cu o fata. dar nu eram despartiti stiu doar ca l-am enervat cu ceva. Deci pot sa zic ca si eu am o mica vina dar el mai mare. M-a inselat a doua oara. Si iar l-am iertat dar in fiecare zi ma gandesc la asta si is foarte nervoasa. Sfaturi? sad

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Sfaturi? Ce te astepti sa iti spunem? Sunteti amandoi de vina, niciunul nu iubiti si nu va respectati. E urat ce ati facut amandoi. Nu cred ca se merita sa mai continui. Daca acum fiecare se saruta la nervi cu altcineva, inseamna ca la anul o sa evoluati de la sarut la sex. Nu mi se pare a fi o relatie serioasa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Va comportati ca niste copii imaturi dar mai ales iresponsabili. Dragostea dar mai ales iubirea reclama respectarea celuilalt ceea ce in cazul vostru nu se intampla.Nu v-ati respectat pana in prezent si nu o veti face nici in viitor.O astfel de relatiie nu se poate termina decat printr-o despartire logica si normala.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti o debila, cum sa ierti un om care te inseala? Asta o sa te insele de N ori. Vai de tine!

| qMiruq a răspuns:

Buna Alexandra, daca esti sigura ca nu erati despartiti eu zic ca-i bai..stii cum e, lupul nu isi schimba niciodata naravul sau blana si-o schimba, naravul ba!, adica exista riscul de a te insela si de-acum inainte chiar daca iti promite, sau gaseste diferite modalitati sa te abureasca ca nu o va mai face sau isi cere scuze.De unde stii tu, ca in timpul in care sunteti despartiti nu te inseala? Mai poti avea incredere in el? Eu nu cred., si alta chestie daca te-a dezvirginat nu inseamna ca trebuie sa ai o slabiciune pentru el, lucrul asta tot se intampla o data si o data fie cu persoana potrivita fie cu o persoana care credeai ca e potrivita, e perfect normal, nu te lasa ghidata de acest gand.Parerea mea este ca trebuie vorbit serios pe tema aceasta cu dansul, sa-l iei frumos la o discutie despre acest subiect si sa-l intrebi daca chiar isi doreste o relatie serioasa cu tine, la modul cel mai serios iar daca va spune ca "da" atunci ar trebui sa-i spui ca trebuie sa-ti recastige increderea si ca tie nu-ti convine sa joace la mai multe maini. - Parerea mea [acum tu stii ce-i mai bine pentru tine] Bafta! :*