| LittleRed a întrebat:

Aloha TPU! Am nevoie de ajutor pentru ca problema e cam nasoala dupa parerea mea. Deci.mie imi place de un baiat de aceeasi varsta cu mine. Am fost cu el dar la un moment dat eu m-am despartit de el. Evident ca dupa am realizat ca am facut o greseala enorma si pana si acum imi pare rau si a trecut un an de la incident. Faza ciudata este ca la scoala are momente cand ma prea baga in seama. Vara asta cand am mers la un prieten a venit si el si eram doar noi 3. Parintii nostri aveau nu stiu ce iesire la un gratar. Se purta foarte dragut..adica mai spunea si chestii perverse si ma pipaia, dar pe mine nu asta ma atrage.Imi spunea sa vin mai aproape de el cand se juca pe PSP, mi-a mai zis ca sunt draguta si ca trupa lui favorita (Metallica) ar trebui sa faca o melodie cu numele meu si asa mai departe. Apoi dupa o saptamana, iar ne-am vazut tot la prietenul acesta. Eu am fost cu ei in clasele 1-4, apoi tipul asta de care imi place a intrat cu mine in clasa etc. Acum sunt in clasa a 7-a. Iar s-a purtat dragut. Ne ciufuleam, ne bateam cu perne, mai cadeam unul peste altul. Apoi a inceput scoala, ca restul verii nu ne-am mai vazut. Dupa 2 saptamani dupa scoala am mers la ziua unei doamme care din nou ne-am intalnit si am mai mers si cu celalt prieten din 1-4. Acum el are prietena, dar mie mi-a zis ca e cu ea din mila si m-a intrebat ce poate sa faca sa se desparta de ea. Si eu i-am explicat cum sentimentele fetelor sunt foarte profunde, etc. Apoi el a zis ca o sa gaseasca o solutie si am mers sa dansam. Nu erau melodii de alea romantice, dar tot a fost o particicq draguta cand mi-a facut semn sa vin langa el cand aveam vreo 2 minute de cand m-am oprit din dans. Pe la o bucata mi-q tinut mama panarama ca aflase ca am dat nu stiu ce test pa fizica si m-am dus pe undeva la etaj unde am inceput sa bocesc ca iar ma facuse nesimtita, mincinoasa etc. El a venit dupa mime si m-a intrebat de ce plang. Si i-am zis ca o sa imi treaca si ca nu conteaza. Chiar nu vroiam sa ii spun, nu ca sa fac o scena de aia ca in filme. Dar pana la urma a zis ca si el are probleme cu parintii si ca ma intelege si ca mereu cand o sa intru in probleme sa stiu ca el e o persoana pe care ma pot baza. Ok. Acum vine partea nasoala. Eu..eu pur si simplu am innebunit. Nu ca inventez eu sau ceva, dar ma tai cu lama, plang de minim 2 ori pe zi( cateodata si la scoala, dar nu m-a prins nimeni pana acum). Eu consider ca merit sa sufar pentru greseala mea facuta in trecut. Ai mei au zis ca vor sa ma duca la un psihiatru, dar am facut ca toti dracii pana s-au razgandit. Nu am mai iubit pe nimeni asa cum il iubesc pe el. Poate ca sunt mica pentru aceasta minunata " dragoste", dar asta e situatia in care sunt blocata si care ma afecteaza foarte mult. Eu doar vreau sa stiu daca ma place sau nu. E foarte timid, iar cand prietena lui vine sa il vada el fuge de ea si baga tot felul de scuze. Chiar nu stiu ce sa mai cred. Ma place sau doar o face anumit ca sa ma raneasca? Sper ca ati avut rabdare sa cititi si va rog sa ma ajutati. Cu ai mei nu prea ma inteleg, iar pritenii mei ma ajuta enorm, dar simt ca tot ceva e gol.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place dar cu partea cu taiatul si plansul nu sunt de acord, cred ca ai nevoie de sfaturile unui psiholog

| neutrino a răspuns:

Partial, mai si gandesti. Sunt se acord cu afirmatia ta:"Eu consider ca merit sa sufar pentru greseala mea facuta in trecut." Mai usor cu iubitul din clasa a VII-a. Pana sa intelegi fenomenul ai sa te trezesti ca esti mamica si ca nu ai avut noroc pe lumea aceasta.

| sanziana19 a răspuns:

Esti mica, o sa iti dai seama cand o sa mai cresti ca nu e bine sa suferi dupa nimeni.ai timp toata viata sa iti gasesti un baiat potrivit tie.eu te sfatuiesc sa stai in banca ta, sa nu mai faci prostii pentru ca la varsta ta ar trebui sa te intereseze de scoala, nu de baieti, nu sa te tai pe la maini, si tot felul de prostii.iar treaba cu psihiatrul ti-o recomand si eu.chear nu e de ras

| LittleRed explică:

Pardon..nu prea ma baga in seama*