| Charm a întrebat:

e un baiat in clasa mea de care imi place. Inainte mai demult am fost impreuna cam o saptamana, apoi el s-a despartit de mine din motiv ca eu nu l-am lasat sa se dea sau sa se "joace" cu alte fete. Da, sunt putin cam posesiva findca eu chiar il iubesc. Vinerea trecuta s-a facut o excursie la strand si am fost cu dirigul si alti baietii din clasa mea si alte clase, iar eu am fost singura fata. Cat am stat la aqualand el a stat tot timpul cu mine. Se juca cu mine, vorbea, se balbaia de fiecare data cand ma privea in ochi. A incercat de vreo doua ori sa ma sarute, iar a treia oara a reusit. acum nu demult ma tot jucam cu un coleg, adica il ciufuleam si alergam prin clasa, iar el zicea "sarutativa" sau ceva de genu si atunci l-am intrebat daca ii e ciuda si nu mi-a zis nimic. apoi in excursie l-am intrebat din nou si mi-a zis ceva de gen " da, mie foarte foarte foarte ciuda" si mi-a zis ca inca ma place. dupa acea zi la scoala m-a bagat ce si ce in seama iar acum de abia daca mai vorbeste cu mine. Nu stiu ce sa mai cred. Va rog ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| oanard174 a răspuns:

Pai ar fi bine sa il intrebi ce simte cu adevarat, daca vrea sa fiti impreuna sau nu. incearca sa vorbesti cu el si sa-ti dai seama ce vrea.

3 răspunsuri:
| iubita_7132 a răspuns:

I-ai raspuns cu aceeasi moneda si l-ai ranit, acum nu te mai baga in seama pentru ca considera ca l-ai tradat. Daca il iubesti si il vrei langa tine nu ii mai vorbi asa(,, iti e ciuda?,,)

| Charm explică (pentru iubita_7132):

Pai iubita_7132 nu e vorba de cum vorbesc cu el, crede-ma ca nu vorbeste tot timpul chiar frumos, toti baietii sunt asa. Si dupa cum spui tu ca l-am ranit...nu prea inteleg cum l-am ranit, pentru ca, colegul cu care ma tot jucam nu inseamna nimic suntem doar prieteni, si din cate mi-a zis ca ii e ciuda inseamna ca e gelos...cel putin asa cred. Faza e ca nu stiu ce sa cred, ca ma place, ca nu ma place, intelegi? dar in fine.

| mikamiky90 a răspuns:

Pai e bine sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, normal baiatul trebuie sa faca pasul decisiv (adica ori cu tine ori fara tine), daca il faci tu ai sa regreti... nu mai bine