| andrusca30 a întrebat:

Am si eu o problema, eu placeam un baiat din scoala si acesta era ca mine la danuri de societate si nu prea ne supportam ne certam mai tot timpul, dar asta s-a schimbat intr-o zi cand acesta mi-a dat mesaji prima data vorbeam amical si convorbirea noastra a luat sfarsit, eu am plecat in vacanta de vara in Italia iar in a doua seara cand am iesit in orasi dupa ce m-am intors in tara il vad pe acesta in oras cu un prieten cand ajung acasa primesc mesji de la el a doua zi mi-a zis sa ma duc cu el in oras chesti dintrastea, eu am inceput sa ies cu el si prietenii sai ne intelegeam destul de bine pana intr-o seara cand ne-am certat am fost foarte suparata si i-am trimes mesaji ca (imi pare rau dar m-am inselat cand am crezut ca putem fi amici) pana la urma ne-am impacat iar acesta m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna eu am acceptat relatia noastra a durat ceva timp parintii lui stiau de aceasta relatie si ai mei iar acesta vorbea foarte frumos cu mine, dar pana la urma ne-am certat din vina unui baiat care ne spunea minciuni gen : (x te-a facut proasta, a zis ca esti nu stiu cum etc.) si prietenului la fel. Acel baiat ma placea si el stia ca eu tin foarte mult la acel baiat si i-a zis intr-o zi ca nu il mai plac si ca tin la alt cineva iar fostul mia trimes un mesaji de genulsadam auzit ca placi pe alt cineva. Sper sa fi fericita si sa te iubb mult) eu i-am spus acestuia ca nu este adevarat etc. Intr-o seara ne-am impacat desi acesta a zis ca el nu mai poate sta cu nimeni pana la liceu deoarece ii este frica de o despartire pentru ca pune mult suflet iar apoi sufera iar a treia zi acesta mi-a zis ca el ma iub mult dar trebuie sa ne despartim pentru ca ii este frica sa se indragosteasca mai tare etc. si sa nu cred ca place pe cineva pentru ca eu sunt singura pe care o place si cand ma vede se simnte ca un indragostit, cu toate astea am pastrat legatura desi el le spunea altora ca nu ma place iar unora ca ma place, este complicat dar intr-o zi iar a inceput acel baiat sa vorbeasca si sa bage minciuni iar eu am facut greseala ca i-am spus ca nu mai vreau sa vorbim deoarece incepeam sa ne cretam noi de atunci nu am mai vb deloc dar la scl el mi-a zis ceva dar eu am plecat si toti prietenii imi spuneau ca se uita la mine si desi el zice ca nu ma place, el chiar ma place acum nu vorbim absolut deloc iar eu desi incerc sa ma mint ca nu il palac tin enorm la el si plang in fiecare seara cand ma gandesc la el si il visez tot timpul chiar ieri am visat ca ne-am impacat, eu imi doresc sa il uit dar chestia,, combinate cu alt cineva pentru al uita" nu merge ce pot face daca nu sa il uit sa aflu macar daca ma place cu adevarat? (am uitat sa spun cai dupa mult timp dupa a doua despartire acesta m-a intrebat daca am trecut peste ceea ce mi-a facut, iar eu i-am zis ca nu pot trece asa usor peste asta, iar el a inceput sa fie mai rece si mai distant iar apoi a aparut si acel baiat care spunea minciunile pana nu am mai vb deloc) poate sa fi facut asta si sa ne distantam si sa pot eu sa il uit? Va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Incearca sa vb odata cu el foarte foarte deschis! spune-i c u ai vrea sa va impacati si ca n vrei sa il faci sa sufere! explica-i ca acel baiat e doar un maare mincinos care te place si vrea sa stea cu tine dar tu nu simti absolut nimic pentru el!
daca spui ca nu poti sa il uiti(ceea ce e imposibil) atunci incearca sa il iei intr-o seara si sa ii spui sa taca din gura pana termini tu ce ai de zis! ii explici tot tot ce ai pe sufletel si apoi il lasi sa isi dea si el cu parerea! daca te mai place nu te refuza!
cat despre mincinosul ala,nu stiu ce sa zic,pune pe cineva sa se ia de el si sa ii spuna sa termine, pe un verisor sau prieten bun, ceva care sa fie mai mare! sa il sperie putin!
bafta

1 răspuns:
| Lary1718 a răspuns:

Trimitei un sms si spune-i ca acel baiat te place si vrea sa stea cu tine dar tu nu simti nimic pentru el si ca din cauza acestui baiat v-ati despartit. Poate daca insisti merge, dar ai grija in ce masura.