| Alisuca_2812 a întrebat:

Am 11 anihappy si am o problema:0 eu suntmai dezvoltata.cam cea mai dezvoltata din cls. unii baieti spun ca am 13-14 ani| dar sa va zic ce problema am.de la 10 ani.am inceput sa`mi dau singura gauri in ureche:0
mi-am facut 2 gauri intr`una si 3 in cealalta. mi-am facut singura. o data cu cerce; l medicinal, o data cu seringa. odata cu un cercel normal dar normal ca inainte de toaate in locul acela ma dadeam cu o crema speciala.pentru gauri si ca sa nu ma infectez.si bagam cercelul in spirt.si am gaurile de un an. si nu mi s`au infectat dar aseara mi-am facut in buza tot singura.si da, unii o sa comentati ca sunt prea mica si sa nufac asta la varsta mea ca pot sa patesc anumite lucruri. dar am fost si la doctor.si mi-a zis ca am facut bine.si nu ma infectez.si uite ca nu am nimic. dar mi-am facut in buza.cu acul de la seringa.cum mi-am facut si intr-o ureche.doar ca am dat doar cu spirt fara crema pentru ca acea crema costa 80 lei.si la varsta mea nu imi ermit.aceea am primit`o.si nu am mai uns cu crema.doar u spirt.si am dat si cu acetona sa nu patesc ceva.acum am auzit la altii dupa ce iti faci ti se umfla buza si tot felul dar n`am patit nimic. abia a curs o picatura de sange, nu ma doare gaura.sau locul acolo. mi s-a umflat putin...ieri dupa ce mi-am facut si stiu ca dureaza vreo 2 zile pana se desumfla dar la mine acum pare normala gaura...nu mi s`a intamplat nimic! dar sunt cam agitata.si mie teama sa nu ma infectez. daca s`ar intampla asta.cum imi dau seama daca ma infectez? si ce as mai putea sa fac? cam ce "trucuri" mai stiti ca sa nu ma infectez.sau sa patesc ceva rau.va rog sa raspundeti cu ajutor nu cu prostii pentru ca sunt mica si nu stiu cum imi dau seama daca ma infectez.si appr daca ma infectez ce patesc? si pot scapa de infectie? cum? Fundaa + votlove struck

Răspuns Câştigător
| AcAdIcA_6275 a răspuns:

Pai si eu am gaura in buza...
si m`am infectat imi iesise ca un fel de aftahappy
si mi-a trecut cam pe la vreo 4-5 zilebig grin
te doare putin si nu prea poti vorbi big grin
m-am dat cu un spray pentru infectii dar pentru ca nu sunt in Romania nu stiu daca o sa-l gasesti la farmacie [octenisept]
sper ca ti-am fost de ajutorbig grin
funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Tzuc a răspuns:

Deci in primulr rand vreau sa remarc ca esti fff curajoasa.eu am 14 ani si am incercat sa-mi fac singura o gaura in nas dar mi-a fost fircalaughing>>ca sa eviti infectarea trebuie sa cureti gaurile de 2 ori pe zi timp de 9 zile.se poate scapa de infectie dar nu stiu cum.de exemplu o prietena a avut o infectie si a trebuit sa lase sa se astupe gaura pentru ca nu putea sa scape de infectie. oricum nu cred ca se va infecta daca ai grijawinking. repet esti fff curajoasa

| Bubbles_8156 a răspuns:

Daca pana acum gaura pare normala ce rost ar avea sa te infectezi?
Poate ca organismul tau nu este asa sensibil si nu respinge materialul din care cercelul este confectionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba au gaurile in urechi sau buza cu faptul ca tu esti cea mai dezvoltata din clasa? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai stiut sa iti faci singura gaura in buza, a-r trebui sa iti dai seama si daca te-ai infectat... daca erai fata mea te bate-am pana iti ieseau toate gaurile din cap.

| Bighidoaica a răspuns:

Da ce treaba are dezvoltatul cu gaurile in urechirolling on the floor)? ca nnu inteleg...