| Cristina0011 a întrebat:

Mi-am facut gauri in urechi acum aproximativ o luna la o bijuterie, mi s-a spus ca trebuie sa-i tin o saptamana dupa care pot sa-i dau jos si sa-mi pun ce pereche vreau, insa eu i-am tinut mai mult sa fiu sigura ca e totul ok, dar azi mi-am pierdut un cercel si m-am desinfectat cu spirt, mi-am dat cu o crema care mi s-a recomandat ..doar ca nu mi-am pus cercei din aur/argint...e posibil sa ma infectez, sau sa patesc ceva naspa?

1 răspuns:
| LaElly11 a răspuns:

Nu cred că vei avea vreo problemă. Eu mi-am făcut 3 găuri în urechi și de fiecare dată, după ce am stat aproximativ o săptămână cu cerceii medicinali, i-am dat jos și am pus cercei care nu erau nici din aur, nici din argint. Totuși, depinde de cum reacționează corpul tău.