| dydya118 a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj pe mana dar am o intrebare: dupa ce este facut tatuajul trebuie sa il ung cu crema si sa il acopar ca sa nu se infecteze? Am auzit ca trebuie lasat pielea ca sa respire dar de la altii ca trebuie sa-l acopar laughing)deci? Si cam ce posibilitati ar fi sa ma infectez? Dau funda! :*

2 răspunsuri:
| alexandra01 a răspuns:

Si eu mi-am facut un tatuaj si am procedat asa : nu l-am bandajat doar in prima zi, si am dat cu crema de cateva ori pe zi pana mi s-a dus toata coaja (care se face de la rana), atat, si apropo, nu e bine sa-l expui la soare cateva saptamani

Răspuns utilizator avertizat