| JohnBmR a întrebat:

Am 12 ani si nu am avut iubita, niciun sarut, TOTI de la mine din clasa au, vreau si eu, va rog sfaturi si mai am o intrebare la ce varata apare sperma? FARA CATERINCA!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia nau iubite la 12 ani, se joaca de-a mama & tata

| Violleta2022 a răspuns:

Baitel, la 12 ani nu are nimeni iubita, ca iubitele se manaca cu sex, mult mai tarziu, cand cucul ala se transforma in penis si se poate face sex cu el.
Pana atunci, ia-o cu incetul pentru varsta ta, fa-ti o prietena, asa cum ar fi normal si jucati-va imperuna sau cu un grup mai mare de vecini si prieteni.
Sarutul la varsta de 12 ani, iarasi nu-i normal, apare cativa ani mai tarziu, acum, doar o simpla prietenie cu o fetita sau cu un baitel, sunt perfect normale.
Sperma apare dupa 14 ani, cand intri la pubertate /adolescenta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Organele reproducatoare masculine sunt formate/reprezentate de 3 glande specializate : vezicula seminala si prostata care produc plasma/lichidul spermatic si cele 2 testicule care produc spermatozoizii. Dezvoltarea si maturizarea lor se produce de obicei la terminarea pubertatii si inceperea adolescentei adica in general in jurul varstei de 14 ani, dar cu o posibila abatere in +/- de circa 1 an. Cam tot de la acea varsta de poate aprecia ca fiind ''normal'' sa ai si un inceput de relatie de ''dragoste/iubire''. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toți au, căci toți se joacă de a mama și de a tata.