| CuppiDoon a întrebat:

Am 13 ani. Sunt din Craiova. Vreau sa stiu o scoala de actorie la care vei devenii actor... Exista in craiova asa de scoala? Sau preselectii de filme, lelenovele... Cine stie sa Imi spuna aici. Multumesc. (am ales aici ca este cea mai vizualizata categorie)

Răspuns Câştigător
| Flavius_9525 a răspuns:

De ex. eu am ales sa ma duc in Fratii Buzesti si sa mergi la teatru si acolo ii intrebi daca te primesc fara pregatire.

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Eu nu am facut nicio scoala de actorie pregatitoare inainte de a ma inscrie la facultate, am luat decat cateva cursuri la mine in oras, in Sibiu, cu cateva luni inainte de admitere, care m-au ajutat oarecum si optionalul facut in liceu.
Dar cred ca te poti adresa Palatului Copiilor din orasul tau, acolo trebuie sa aiba si o astfel de sectie, cu oameni instruiti. Altfel, te poti pregati la o scoala privata, sau la Liceul de Arte. De exemplu, eu n-am fost intr-un liceu cu un profil care sa aiba vreo legatura cu artele, dar ca optional am avut teatrul intr-a Xa si a XIIa.happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar putea sa existe dar stiu exact ca la bacau sunt