| BlackSilver a întrebat:

Deci trec clasa 9 si vreau sa invat de actor big grin. Stiu ca e amuzant dar nu stiu unde sa ma duc dupa 9 clase. Poate in Rominia exista vreun scoala, institut de actorie?

2 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Liceu de arte sau cu profil filologic urmat de o facultate precum UNATC. Google iti sta la dispozitie pentru mai multe informatii.winking Bafta! happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În România sunt licee de artă cu specializarea de actorie/Arta actorului :)

Vezi lista liceelor care au această specializare la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?discipline_id=29

Toate cele bune.