| 1990 a întrebat:

Am 14 ani si sunt foarte curioasa ce simti cand faci sex.As incerca dar mi-e frica:d

Răspuns Câştigător
| TVD13 a răspuns:

(16 Mai 2010 19:51 )
Farcas a răspuns:
Atata timp cat iti e frica nici sa nu te gandesti sa incerci caci mai incolo ai sa regreti.Mai asteapta cativa ani.Totusi te-as sfatui sa incerci un joc nou si tare. www.conquiztador.ro (joc de cultura generala)
Ce legatura are cu intrebarea ta? ca eu nu inteleg...cica joaca conquiztador si el iti rasp la intrebare:)):))=))

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intai cauta si citeste, cunoaste-ti corpul, din ce este alcatuit si cum functioneaza, iar mai apoi, pe la 16 ani, poti incepe sa experimentezi Petting-ul!
Dar atat! - pana dupa 18 ani!, si cu bacul luat cu brio! - altfel, risti sa fi foarte dezamagita!
Mai poti sa fi foarte atenta - strict experimental! - la ce simti cand faci dus si te sapunesti, cand iti atingi sanii, buzele, coapsele, zona muntelui lui Venus, fesele (funduletul!). etc.
Crede-ma ca Petting-ul este arhisuficient de placut pentru o fata inteligenta, si care stie ca nu merita sa isi riste nici sanatatea, nici viata pentru vrajile vreunui mare crai, sau doar vanator de "trofee" unice!

Abh
| Abh a răspuns:

Daca ti-e frica inseamna ca nu esti pregatita pentru asa ceva, mai asteapta cativa ani.

| Farcas a răspuns:

Atata timp cat iti e frica nici sa nu te gandesti sa incerci caci mai incolo ai sa regreti.Mai asteapta cativa ani.Totusi te-as sfatui sa incerci un joc nou si tare. www.conquiztador.ro (joc de cultura generala)

Ceau.

| Narfundo a răspuns:

Nu ca ai incerca, ca nu faci lucru asta cand ai tu chef ca si cand ar fi un joc de copiilaughing. Nu iti este frica, nu te ajuta destul capu ca sa faci o treaba de genu asta. Daca este normal sa faci sex la 18, tu ai incerca la 14? Ai ramane cu probleme psihice, ori daca tu reusesti sa ti asta in tine, o sa te gandesti numai la asta ca si cum ai fi ucis un om sau altcevalaughing. Acum sa iti raspund...cum sa fie, e posibil sa te sperii, sau sa iti placa cam mult, depinde de tinebig grin. Fara suparare asteapta macar 16 ani, nu te mai gandi la balarii de mica.

| irina20 a răspuns:

Niciodata sa nu faci sex de curiozitate, vei fi dezamagita!

Janina
| Janina a răspuns:

Las' ca ai tu timp toata viata sa experimentezi!

| Octavutzu a răspuns:

Sincer niciodata nu am vrut sa dau raspunsul asta. "O sa simti prima oara putina durere apoi o sa dispara inlocindo placerea. Mai pe scurt o sa simti un penis in tine care te satisface.

| marla a răspuns:

Placere simti, tu alina-te pana cand cu alte placeri =)

| SiMpLa a răspuns:

Mai bine stai in banca ta si nu fa nimic.Esti prea mica pentru sex ai toata viata inainte, stai linistita vei ajunge si in stadiul cand va trebui sa o faci dar pana atunci sunt mult mai multe prioritati.Vei ajunde la un moment dat cand te vei satura de atata sex.Nu fa prostia repet cunosc cazuri care au regretat nespus de mult.Esti mica si naiva, fi inteligenta si cuminte.

| Crynutza a răspuns:

Nu meita sa iti incepi viata sexuala doar din curiozitate îti va pare rau si in plus daca zici ca îti este frica inseamna ca nu esti pregatita si mai esti si mica pentru a face sex, mai asteapta macar 2 ani si apoi încearca daca nu mai poti astepta, nimeni nu îti poate spune ce sa faci cu viata ta si nici eu nu ma cred în stare sa fac asta insa crede-ma ca merita sa mai astepti stii cum se zice "pune-ti pofta-n cui" sau curiozitatea in cazul tau, sper ca ti-am fost de ajutor
Pana la urma e viata ta si faci ce vrei dar e bine sa mai astepti
Mult succes si gandeste-te bine inainte de a face sex caci nu e o joaca! pupici

| marius5600 a răspuns:

Esti cam mica pentru sex. Oricum prima data e ceva special adica aparte. Cauta persoana potrivita care sa tina la tine cu adevarat prima data nu o vei uita niciodata

| kr.mdy a răspuns:

Cand vei fi cu adevarat pregatita si informata nu iti va mai fi frica.Si sigur cu persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahh curiozitatea astaa, astepata cativa ani triaieste-ti copilaria ca nu se mai intoarece si nu te mai gandi la asa ceva ca apoi posibil sa regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii faci un blowjob la un baiat o sa iti placa la nebunie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu sa experimentezi sexul
unde vrei sa facem?
pe banci la scl?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-e frica

| 1990 explică:

Am spus doar ca as incerca dar nu am spus niciodata ca as face-o.Ar trebui sa fiu nebuna sa o fac acum.Multumesc pentru raspunsuri dar va spun ca nu e nevoie sa ma criticati am pus si eu o intrebare atata tot.

| 1990 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri dar nu e nevoie sa ma criticati. A fost doar o intrebarea de curiozitate.