| Dulcinela a întrebat:

Am 16 ani si am un prieten de 20...de intelegem super bine. dar parintii nostri nu sunt de acord cu relatia noastra. El ma iubeste si eu la fel. Ce sa facem in legatura cu parintii nostri? Din cauza lor ne vedem rar.
Astept sfaturitongue

multumesc

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Asa erau si ai mei oh go on vaaaai. doamne :-s sa nu care cumva sa iesi cu "aia" ca te prosteste de cap, iti transmite incultura ei prin aer ca raceala. Adica daca stranuta fara sa puna mana si ma scuipa, eu raman prost pe viata straight face

Ei big grin ce dor mi de vechile discutii "elaborate" cu ai mei.

Sweet thingbatting eyelashes stii ceva? Zi ca ei, fa ca tine. Daca tie iti place de el, si el de tine - JUST DO IT. Asta e una din cele mai frumoase perioade a vietii - iubirea. Iubirea inseamna sa faci tot felul' de nebunii. Ascundeti-va de ai vostri, ooo tu, Romeo (tu) si Julieta (el) love struck laughing

E vara, profitati sa fiti impreuna. Plimbari peste plimbari, suc, inghetzata.etc Ce naiba? Ce legatura au ai vostrii in treaba dintre voi doi. Hai sa dramatizez putin - vor fi ei in pat langa voi doi cand o sa... tam tam tam tam pow pow pow? Vor fi ei asa intre voi doi fix cu 2 secunde inainte sa va :*? Heeey... nu va mai stresati. Daca e pana acolo, purtati fiecare o discutie cu ai vostri sa vedeti ce nu le convine thinking mare lucru.

Si oricum. lasa'i sa zica ce or vrea ei, la o adica. Crezi ca ei n'or fost indragostiti la vremea lor? Crezi ca ei nu or facut prostii? laughing Si stai ca atunci pe vremea aia era rusiiiiiine ink faza cu prostiile. Bine ca nu faceau incest straight face Ma trezeam ca sunt tata pentru copilul surorii din partea matusii bunicului meu.

Chill Romeobatting eyelashes enjoy your time with Jullietta. Nu mai puneti rau in fata.

Bafta voi 2 big grin eu ies cu Shakespeare la o bere love struck

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala? Ai putea sa le zici parintilor tai ca nu mai esti fata si ca stii cum sa te feresti de anumite neplaceri. laughing
Hmm, dar asta este riscant, daca ei nu stiu si afla asta acum, de la tine, atunci s-ar putea sa te inchida in casa pana la 18 ani... thinking
Noah, cred ca cel mai bine ar fi sa le spui parintilor tai ca nu te gandesti inca la maritis, ca iesiti si voi asa, pe la o discoteca, pe la un chef, ca scoala si viitorul profesional este pentru tine pe primul plan dar vrei sa te distrezi si tu ca si colegele tale si ca nu o sa faceti nimic ireparabil. La urma urmei, ei iti vor binele si nu cred ca se vor opune sa te distrezi si tu un pic. :-\
Domnul sa fie cu tine

| ClaraZ a răspuns:

Diferenta de varsta nu este foarte mare. Din pacate parintii sunt de multe ori o piedica in relatiile de cuplu. Voi ar trebui sa comunicati cu ei, sa le spuneti ca nu vreti sa va despartiti pentru ca va intelegeti, va respectati, trebuie sa le dati motive concrete care sa ii ajute sa accepte relatia voastra.Incearca sa ii convingi sa il cunoasca mai mult, sa vada ce fel de persoana e, sa incerce sa il vada prin ochii cu care il vezi tu.Bafta:*

| Didy_4281 a răspuns:

Dragostea nu are varsta: trebuie sa iti asculti sufletu

| BoMbOnIkA a răspuns:

Buna, eu nu vad care este problema printilor vostri? Si eu am 16 ani si un iubit de 21 si eu consider ca nu este o foarte mare diferenta de varsta. daca vrei sa mai vb da-mi id-ul tau si mai vb poate "vei :p" reusi sa ii convigi ca voi va iubiti.