| mariamary96 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de aproape un an, el are 19 ani eu am 16 ani ne iubim si ne intelegem destul de bine chiar daca uneori mai exista certuri. Parintii mei si ai lui se cunosc si sunt prieteni dar mama nu este de acord deloc cu relatia noastra sa luat de el sa ma lase in pace, ne certam mereu pe tema asta sa il las ca nu este de mine nu stiu ce sa fac sa o conving ca tin la el si orice ar fi nu ne desopartim.Am noroc ca macar tata este de acord cu relatia noastra, mai rau este ca nu ma mai lasa pe afara si din cauza asta ne vedem foarte rar si vorbim cand putem la telefon, Ce pot sa fac sa o conving pe mama?

22 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dacă maicăta spune nu, crede-mă știe ea ceva.

| Cristiann25 a răspuns:

Iti dai seama cat de prost se simte baiatul cand aude ca nu e de acord sau se ia de el? Si mama ta ce femeie nu suport genul asta de oameni! Ea nu a fost la varsta ta? Spune-i ca e relatia ta fie ca ii convine fie ca nu si punct nu mai sta la discutii! Succes!

| mariamary96 explică (pentru Cristiann25):

Incerc sa o ignor cu toata ca ma doare ca nu am sprijinu ei...dar ma deranjeaza ca nu ma lasa sa ies si ne vedem foarte rar si atunci doar pentru cateva minute ....si vreau sa o fac intr-un fel sa fie de acord cu noi sad

| Cristiann25 a răspuns (pentru mariamary96):

Cand o sa te mariti ce o sa faci? Pai daca ar face asa cu orice baiat nu mai sta nimeni cu tine serios! Nimanui nu-i convine sa se ia o nebuna de el!

| mariamary96 explică (pentru Cristiann25):

El nu so suparat ca so luat de el cu toate ca nu eu fost tot atata, dar continuam sa ne vedem cand putem si atunci doar pentru cateva minutesad

| هوراس a răspuns:

Pai, de ce nu ii lasi sa se cunoasca putin?

| mariamary96 explică (pentru هوراس):

Pai el vine destul de des pe la noi pentru ca cum am spun si el si al lui sunt prietenii, dar mama nu vrea nici cum sa il accepte are o idee fixa ca nu ii de mine si oricat as vorbi cu ea nu este de acord

| AleXisAleXis a răspuns:

Tatal tau te`ar putea ajuta.
Invita`l pe prietenul tau la tine luati masa impreuna cu parintii tai si asa il cunoaste si mama ta mai bine.
Altfel nu ai cum sa o convingi sa accepte.
Cred ca daca il cunoaste mai bine si vede ca are intentii serioase o sa-l accepte.

| mariamary96 explică (pentru AleXisAleXis):

A mai fost la noi am luat masa impreuna doar ca nu am discutat de problema asta, mama nu este de acord cu ce se ocupa familia lui si nu vrea sa ajung sa se foloseasca ei de mine sa ma puna la munca pentru ca ea asta crede ca o sa se intample

| AleXisAleXis a răspuns (pentru mariamary96):

Nu ai ce face decat sa iti continui relatia cu el si gata.
Mama ta nu are ce sa va faca. Iubiti`va chiar daca ea nu este de acord. Conteaza ca macar tatal tau este de acord.
Pana la urma va accepta si mama ta.

| mariamary96 explică (pentru AleXisAleXis):

Multumesc de raspunsuri :*:*:*

| AleXisAleXis a răspuns (pentru mariamary96):

Cu placere

| gazza01 a răspuns:

Spune'i despre el, povesteste'i ce faceti... Poate il va vedea bine!

| mariamary96 explică (pentru gazza01):

Daca mar asculta ia-si povesti dar de fiecare data cand deschidem subiectu asta iese cu scandal sad

| KnowEverything a răspuns:

"Am o relatie cu un baiat de aproape un an, el are 19 ani eu am 16 ani ne iubim si ne intelegem destul de bine chiar daca uneori mai exista certuri."

Ce doresti mai mult? laughing Va casatoriti voi peste vreo 2 ani. Timpul o sa rezolve laughing

| beautifullie a răspuns:

Explica-i ca e un baiat cumsecade, ca te respecta si tine la tine. ofera-i ocazia sa-l cunoasca, sa stea mai mult de vorba cu el. Poate ajunge sa-l placa. Nu o lasa pe mama ta sa va strice relatia

| mariamary96 explică (pentru beautifullie):

Multumesc de raspunsuri o sa fac tot ce pot :*:*

| MayBeWill a răspuns:

Ar putea incerca asta : sa cumpere un buchet de trandafiri, sa se intalneasca cu mama ta, sa-i zica ceva GEN " scuzati-ma daca v-am gresit cu ceva, insa eu chiar tin la fata dv si nu as vrea sa renunt la ea pentru o neintelegere" si s-ar putea sa se rezolve problemawinking

| mariamary96 explică:

Pai nu vrea sa il cunoasca el mai vine pe la noi pentru ca este prieten cu tata, dar mama nu vrea sub nici o forma sa il accepte...i-am explicat ca tin la el si orice ar face nu o sa il las dar nimicsad

| dulcikaAlexa a răspuns:

Pai....convinge-o pe mama ta ca iubitul tau este exact cum il vrea mama ta adica sa fie bun, inimos, cuminte si la casa lui! Asa ca daca este faceti un plan incat iubitul tau sa para nu stiu cum sa spun...mai cuminte! Si de aicea continua tu vezi tu ce vei face! Eo iti voi tine pumni!

| arabadji a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat. Fugi cu el departe de toti, chiar si de parinti, sa fiti doar in doi, doar acolo o sa fiti cei mai fericiti...

| mariamary96 explică (pentru arabadji):

Nu vreau sa le fac asta parintilor meii, unde sa mergem? ce sa facem? vreau doar ca mama sa fie cat de cat de partea mea nu in totalitate dar macar sa incerce sa il cunoasca sa vada ce fel de baiat este...:*