| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si sunt cu o fata care este mai mica decat mine cu un an si 10 luni, adica ea acum are 14, la inceput n-am vrut sa fiu cu ea dar a trecut prin niste momente mai grele si ca sa nu o intristez am fost de acord sa fiu cu ea.La inceput am vrut doar sa fiu cu ea cateva zile ca sa treaca peste problemele ei,dar ea s-a aratat ca ii pasa si mereu da msg si mereu vrea sa stea cu mine si sa vorbeasca cu mine pe msg sau pe apel si am inceput sa prind sentimente pentru ea, eu as putea sa raman cu ea impreuna dar mi se pare ca e o diferenta mare de varsta intre noi, spuneti-mi si mie daca intre noi e o diferenta prea mare pentru ca mie asa mi se pare.
Vreau sa stiu pentru ca eu cred ca ar fi mai bine sa ma despart de ea acum, pentru ca mai tarziu o sa regretam amandoi.

Răspuns Câştigător
| ContAnoNiMMM a răspuns:

Nu e ma prea mica, ce ai, 1 an si 10 luni diferenta... Sunt "cupluri" in care fata are 23 si mosul 57, si aia nu mai comenteaza nimic
Cat despre relatie, daca ai prins sentimente pentru ea nu cred ca vr sa te desparti de ea.
Nu stiu de ce, dar am impresia ca fata e cu mult mai scunda decat tine si de aia spui ca e si prea "mica"

| sokar a răspuns (pentru ContAnoNiMMM):

Mersi,m-ai ajutat mult mie imi era frica ca e o difrenta mica intre noi, dar faza e ca daca cumva o sa dureze mult ea la un moment dat o sa aiba 16 si au 18 si o sa fim vorbiti de lume.Ms oricum si app aveai dreptate ea este mica de inaltime gen eu am 1.72 si ea 1.60 sau cv de genu

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Eu zic s o lasi asa ca o s o dezamagesti desi nu ca e prea mica, amandoi sunteti prea mici penteu o relatie serioasa, sa zic asa...
astea s relatiile varstei, adolescentei.e ok

| sokar a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Ms de sfat, dar tot nu ai raspuns la intrebare, este mare diferneta de varsta dintre noi? gen cand ea o sa aiba 16 eu o sa am 18 si ca sa fim vorbiti de lume

Răspuns utilizator avertizat
| Ale080999 a răspuns:

Nu este deloc o diferenta mare de varsta mai ales daca incepi amandoi sa aveti sentimente. Mergeti mai departe si va urez sa fie totul bine si sa intelegeti.