| danutza2018 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa stiu, de ce mi s-au marit labiile? O fac de la 15ani..si când fac mai mult mi se inroseste...trebuie sa ma duc la ginecolog?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea, forma si aspectul labiilor atat a celor mari cat si a celor mici in special, este stabilita genetic exact la fel ca a oricaror alte organe existente pe si in organismul tau. Tesutul existent in structura labiilor mici este foarte sensibil la atingere din cauza celor peste 8.000 de terminatii nervoase reprezentate prin senzorilor responsabili cu excitatia si placerea care sunt dispersati in masa sa. Prin atingerea, mangaierea, frecarea si/sau masarea indelungata a clitorisului si a labiilor mici, poate sa apara o posibila inrosire, insa acest proces/fenomen, nu necesita consultatia ginecologica. Labiile ''bogate'' adica dezvoltate peste medie sunt caracteristice femeilor care au libidoul mult marit fata de nivelul mediu al libidoului existent in cazul majoritatii femeilor. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Badboi a răspuns:

E normal, esti adolescenta laughing cum esti pe insta? happy