| ManoleBianca a întrebat:

Mama vrea sa ma duca la ginecolog fiindca am dureri de burta dar eu am labiile mici, mari si imi este foarte rusine. Va spune ceva de labiile mele? Mentionez ca sunt virgina. vreau si eu un sfat. Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai ruşina fără sens de labiile tale!
Fi liniştită, că la câte perechi de labii a văzut ginecologul, nu va sesiza vreo diferenţă şi NU va spune nimic.

Mergi liniştită şi nu te mai stresa degeaba.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu va spune nimic de labiile tale. Fiecare femeie este conformata altfel, nu ai nici un motiv de rusine

| onasis1961 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine! Cu mama ta ai vorbit de acest subiect? Ce parere are? Labiile foarte mari si inestetice se pot opera.

| ManoleBianca explică (pentru onasis1961):

Nu am vorbit nici cu mama, dar n ustiu de ce mi-au cresutt de vreo 3 ani le am asa...

evenso
| evenso a răspuns:

Medicul sigur nu va spune nimic, pentru ca fiecare organism e altfel, nu sunt 2 perechi de labii identice.

| DraudeS a răspuns:

Nu spune nimeni nimic. Doar in caz daca este vreo problema medicala.

Sanatate!

| Anda_1113 a răspuns:

Doctorul nu va spune nimic care sa te jigneasca, nu este profesional.Si in afara de asta, un ginecolog vede tot felul de... Mai tinere sau mai batrane, mai mari sau mai mici, mai curate, sau mai putin curate.Nu-ti fa probleme de genul asta.Atat timp cat esti curata, nu ai de ce sa iti fie rusinewinking