| mihaela_6232 a întrebat:

Am 16 ani, sunt in clasa a IX a si imi place foarte mult de un coleg. In clasa a VII a am fost impreuna dar ne-am despartit repede. La bal ne-am sarutat si am stat impreuna din nou dar doar in aceea zi. Eu il plac foarte mult. Ce sa fac sa aflu daca ma place?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intrebandul aflii daca te place.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De placut, te place.Dar se vede ca niciunul nu faceti un pas clar spre o relatie.
Conteaza mult si cum se comporta cu tine in afara datilor in care stai cate o seara impreuna.Ai grija sa nu te tina pe post de ''barca de salvare'' cand nu are pe cine vraji.

| Twp3w a răspuns:

Da intreaba-l sa vezi daca vrea sa mai fie cu tine...Dar nu asa cum ai facut si in a 7 a... Sau la ball pentru o zi laughing

| Updew a răspuns:

Ce frumos, îmi este dor de vremurile acelea.
Ok, revenind la problema ta, ai putea să-l întrebi ( știu că pare greu dar crede-mă, așa vei scuti o grămadă de timp pierdut aiurea).
Dacă totuși nu te încumeți să-l întrebi direct atunci preia inițiativa invită-l la un film, concert, chef. ceva. Dacă va veni înseamnă ca-i placi.
Dacă nu, din păcate înseamnă că nu te place atât de mult.

| RaNdOm a răspuns:

Poti sal intrebii sau daca nu tea sarutattttt logik ca te place adica asa cred