| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani.am avut ultima menstruatie pe data de 16 mai care a durat pana pe 20 21...mai.pe data de 2 spre 3 iunie am intretinut relatii sexuale neprotajat.acum suntem in 26 iunie si inca nu mi a venit ciclul. posibil sa fi ramas insarcinata?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut sex neprotejat intr-o zi cu fertilitate destul de mare, asa incat e foarte probabil sa fii insarcinata. Ia-ti un test de sarcina si fa-l din urina de dimineata pentru confirmare.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Numai un test de sarcina iti poate raspunde concret (chiar si ala mai da rateuri cateodata)
sunt sanse mari sa fi ramas insarcinata.

auran
| auran a răspuns:

A durat ciclul pana in anul 2021?batting eyelashes

| alexa a răspuns:

In primul rand dupa contactul sexual de obicei intarzie ciclul
tu insa ai facut si neprotejat deci exista un risc mai mare de a ramane insarcinata mergi la un ginecolog sau daca ti. e rusine fa. ti un test acasa
multa baftawinking

Laur
| Laur a răspuns:

E posibil. Tinand cont ca au trecut peste 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat, un test de sarcina ar da raspuns corect.

| MarYoBenucci a răspuns:

Eeee ce faceti si voi in ziua de azi dc nu va protejati .sunt prea skumpe prezervativele? k pastila de a 2-ua zi m-ai zic da prezervativele e m-ai super neprotejat dar suportati consecintelewinking m-ai tarziu

| erika_9732 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa faci un test

| 88888 a răspuns:

Pai se poate sa fie o intarziere din cauza stresului sau a dereglarii hormonale si eu am pati la fel ca tine si m-am speriat foarte tare insa a fost doar o intarziere de 4 zile nu uita ca ciclul poate sa intarzie 2 saptamani mai astepta vreo 2 zile daca nu iti vine atunci fa un test de sarcina ca sa fii mai sigura.Succes!