| anaoprea a întrebat:

Am 18 ani iar acum 2 zile mi am inceput viata sexuala. O

Problema nu este ca mi-am inceput viata sexuala, pentru ca eu ma simteam pregatita.ToTul a inceput la el acasa.Am inceput sa facem sex protejat bineinteles, dupa care el a ejaculat in prezervativ.Totul bine si frumos pana aici. S-a dus la baie, s-a spalat, iar apoi am continuat cu un alt prezervativ bineinteles. A doua partida a durat mult mai mult decat prima fara ca el sa ejaculeze.Deloc...absolut deloc.Numai ca la un mom il simt cum se retrage foarte repede, iar cand l am intrebat ce s aintamplat mi a spus ca s a rupt prezervativul.Bineinteles ca m am speriat ingrozitor, insa el incerca sa ma linisteasca spunandu mi ca nu s a intamplat nimic pentru ca nu si a "dat drumul deloc". Mi a spus ca a mai facut sex neprotejat.si nu s a intamplat nimic cu fetele respective.Numai ca eu, fiind virgina.sunt f speriata si mi e frica sa nu cumva sa fiu insarcinata.Trebuie sa mentionez ca eram in ultima zi de menstruatie. Mi e foarte frica! Acum si daca astept sa mi vina ciclul, dar daca as fi insarcinata oricum nu am alta solutie decat avortul. Mi e groaza numai cand ma gandesc.Astept raspunsurile voastre, daca nu sigure, macar sa fie de la persoane cu experienta. Apropos, nu ma criticati tpr ce am facut pentru ca amandoi am fost perfect contienti de ceea ce facem, ne doream asta amandoi, doar ca s a intamplat ce s a intamplat.Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Dupa aprecierea mea, sansele ca tu sa fii insarcinata variaza intre 1-2%. Fa'ti un test de sarcina ca sa fii cu mintea impacata, dar sunt aproape convins ca nu esti.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata. Fiindca ziua in care ati facut sex a fost una cu risc mic, iar in plus, pare ca el a simtit imediat ruperea prezervativului si nu a existat contact sexual neprotejat.

| Zenithf a răspuns:

Ovulatia este prin a 12-14 zi de la inceputul menstruatiei, daca nu ma insel. Desigur ca nu este la toate fetele la fel, sunt mai multe forme pentru a se determina exact. Si ca un test de sarcina sa fie sigur trebuie sa treaca 3 saptamani de la fecundare. Deci nu are rost sa faci un test de sarcina acum, ci la aproape 4 saptamani de acum, in preajma datei cand trebuie sa ai urmatoarea menstruatie.
Totusi, viata sexuala implica responsabilitate, nici o metoda de contraceptie nu este sigura 100%, asa ca atunci cand incepi sa faci asta ar trebui sa te astepti si la eventualitatea ca Doamne-Doamne sa-ti dea un cadou din asta.
Domnul fie cu voi.

| catthshshshs a răspuns:

Nu esti insarcinata, nu erai in perioada fertila. Dar pentru linistea ta, la minim 21 de zile de la acest contact fa un test de sarcina. Pe viitor, aveti grija mare!happy

| Romancutza a răspuns:

Stai linistita, nu esti insarcinata.Succes!kiss

| foxi a răspuns:

Nu ai.nimic! Continua!

| Lora a răspuns:

Hei stai fara grija, nu e grav, nu ai ramas insarcinata pentru ca nu are cum, respira adanc, ai scapat!

| lextim a răspuns:

1. bravo ca ti-ai inceput viata sexuala la 18 ani
2. nici daca ar vrea toti sfintii, n-ai putea ramane insarcinata asa

| lextim a răspuns:

@daniela. scumpo. nu ne faci o favoare si te impusti?:*

| alonet a răspuns:

Cum zicea mai zos cineva ca sansele sa fi insarcinata sunt minime... ideea e alta, tu iti faci griji de sarcina cand trebuie sa iti faci griji de starea de pacatosenie in care ai intrat sad Domnu sa se indure de tine!

| cosmina16 a răspuns:

Nu esti insarcinata...stai linistita:*

| danielagoldica a răspuns:

Cand spuneti ca sunteti pregatite sa faceti sex pai chiar trebuie sa fiti! Adica este nevoie sa ai un minim de cunostinte despre sex si sarcina.Sunt atatea materiale de unde va puteti documenta in asa fel incat sa nu fiti atat de proaste! Ca sa stai linistita nu ai cum sa fii insarcinata dar necitita esti sigur si asta e mult mai rusinos!

| VogueB a răspuns:

Ultima zi de menstruatie?!
ati facut cand ti. e inca curgea sange?!
in fine daca esti la menstruatie fi sigura ca nu ramai!

| pinkrulz1994 a răspuns:

Pai...fiind si in ultima zi de ciclu, e nevoie de un miracol, sa ramai insarcinata.stai linistita ca nu vei fi mamica. dar ca sa ti omori orice dubiu fa un test de sarcinawinkinge doar 7 lei:*mult noroc. sper ca ti-a fost folositor raspunsul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai la menstruatie e imposibil sa ramaihappy

| monyka_1393 a răspuns:

Du-te la medicul ginecolog si fa-ti un test. Dar mai intai asteapta sa iti vina ciclul si dc intarzie prea mult atunci sa te duci.

| anaoprea explică:

In ziua cand am facut-o era a 4a zi de menstruatie... mie in a 4a zi imi curge dar f putin...si nu e sange. e ceva maroniu. dar tot zi de menstruatie o consider.multumesc mult pentru rapunsuri.sincer,m am mai linistit!:*

| anaoprea explică:

Am uitat sa precizez in post. mie cel mai teama imi e de acel lichid seminal care am inteles ca are in componenta lui si spermatozoizi.am inteles ca se poate ramane insarcinata si de la el.de-asta mi-e cel mai frica.plus ca daca fac test de sarcina acum si sunt insarcinata, il fac degeaba! pentru ca tot la avort ajung ceea ce ar fi o tragedie pentru mine.

| anaoprea explică:

Multumesc pentru toate raspunsuri voastre. mi au fost de ajutor toate.si pentru daniela...nu cred ca lipsa de cunostinte in materie de sex inseamna ca trebuie sa fii neaparat proasta.happyeu am doar 18 ani. a fost prima oara cand am facut sex.depsre sex nu stiam decat ca poti ramane insacinata doar daca el isi da drumul in tine.stiam ca trebuie sa folosesti prezervativ, dar nu stiam ca acesta se poate rupe atat de usor.ca sa aflu lucruri precum ca:lichidul seminal are si spermatoziozi in el, ca poti ramane insarcinata si fara ca el sa ejaculeze, ca perioada de menstruatie nu e neaprat sigura cred ca era nevoie ca sa fac sex.sa simt pe pielea mea ce inseamna sexul.intr-adevar,nestiind ca exista riscuri atat de mari, nu m am documentat indeajuns.asta e greseala mea.eu stiam ce e aia ovulatie, dar spre exemplu nu mi am calculat niciodata ziua cand are loc.pentru ca nu stiam ca asa se face.in sfarsit.sunt f multe lucruri pe care nu le aflam decat daca as fi trecut prin experienta asta.happymultumesc inca o data!:*

| bianca_5460 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji... si eu am patit aceeasi chestie la varsta ta. acum am 23 si de ani si nu am copii.nu am ramas gravida. stai linistita si nu fii preocupata. te pup