| Catlyn88 a întrebat:

Deci o sa fiu directa. Eu si prietenul meu am decis sa facem dragoste. Va fi prima data pentru amandoi. In timp ce vorbeam despre asta ma simteam foarte increzatoare si m-am simtit bine. Dar dupa am inceput sa ma ingrijorez. El a observat si m-a intrebat ce s-a intamplat. Eu i-am spus ca mi-e frica sa o fac iar el m-a luat in brate si mi-a spus sa stau calma. Daca nu sunt pregatita nu ma poate forta si ma intelege perfect si mi-a spus ca nu trebuie sa imi fac griji ca o sa se desparta de mine daca nu fac asta sau ca o sa se supere. Acum eu chiar nu stiu ce sa fac. Vreau sa fac asta dar mi-e frica ca poate voi regreta! E normal?! Si daca da ce ar trebui sa fac acum?!

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

E normal sa îți fie frica, însă dacă ții la băiatul asta și vezi ca e serios nu ai de ce sa regreți. Cel mai bine e sa ai răbdare ca lucrurile vor veni natural, fără sa le grabesti

| mihai69 a răspuns:

E foarte normal.
Ce să faci? Nimic. Ai doar răbdare, revezi opțiunile, analizează riscurile, informează-te despre igienă și protecție și apoi o să reușești.

| aXy99 a răspuns:

Ce varsta ai?

| SG1995 a răspuns:

Dacă chiar vrei nu ai ce să regreți, dar e important să utilizați prezervative sau altă metodă contracepție.
Apoi dacă nu vrei, nu fă, dacă te lasă după aceea e clar ce-a vrut de la tine.

| kuhyuiiu7867989 a răspuns:

De ce nu-ți vinzi virginitatea? Am văzut câteva fete care au făcut asta, chiar și la noi sunt câteva fete care și-au dat fecioria pe câteva milioane de euro, și indiferent că a fost sau nu dragoste, nu cred că au vreun regret( până la urmă tot o să o faci) Uite, dacă ești interesată: https://www.youtube.com/watch?v=c2Ag3b0rKbA

| SG1995 a răspuns (pentru kuhyuiiu7867989):

Dacă sunt bărbat iau ceva, sau femeiile nu caută virgini? laughing rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns (pentru SG1995):

Iau*